Babcine garderoby z tajemniczo zgrzytającymi frontami odchodzą do lamusa.

Nie każdy dysponuje mieszkaniem, w którym ma możliwość urządzić wydzieloną garderobę, ale jeżeli zdarza się ku temu sposobność, występkiem byłoby nie skorzystać. Pożądana przez kobiety, garderoba powinna być na swój sposób praktyczna i posiadać zasadniczy motyw - cieszyć oko, gdy torebki są uporządkowane, a także zapewnić nieskomplikowany do nich dostęp.
ubrania powieszone w garderobie
Autor: Kristian Bjornard
Źródło: http://www.flickr.com
Wiekowa, nawet mogąca pomieścić wiele rzeczy szafa czy stojące wieszaki są dekoracyjne, ale niefunkcjonalne. Z garderobą może być identycznie, jeśli ją źle zaprojektujemy - systemy do garderoby. Bez względu na to, jak luksusowa będzie garderoba, podstawowa reguła obowiązuje zawsze – urządzanie garderoby należy racjonalnie zaplanować.

wieszaki na ubrania
Autor: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Źródło: http://www.flickr.com
Doposażenie współczesnych szaf jest coraz bardziej wyrafinowane. W ofercie znajdziemy pudła, futerały, szuflady z przegródkami na krawaty, wieszaki na szale, głębokie szuflady na torebki, pozwalające utrzymać harmonię. Według najnowszych trendów mody garderoby, mają lekkie, ażurowe konstrukcje. Ponieważ zbudowane są z małych modułów, z możliwościami pozwalającymi rozsuwać wysokość półek, szuflad, wieszaków - nowość w ofercie. O tym, jak ważny w szafie jest każdy element, świadczy np. półka na obuwie. Wystarczy, że jest przechylona pod odpowiednim kątem, a od razu możemy się do niej bez problemu dostać. Buty ułożone na takiej półce ładnej wyglądają.
Przegrody w szufladach pozwolą zachować w porządku skarpetki, bieliznę i inne drobne części odzieży. Wieszaki na ubrania są także istotne. Półki na ubrania muszą być raczej płytkie, aby nie trzymać rzeczy w dwóch rzędach. Muszą być umieszczone na takiej wysokości, która nie potrzebuje niewygodnych ruchów . U góry zabudowy warto pozostawić więcej miejsca. Wtedy bez kłopotu zmieszczą się tam na podróżne walizy. Przy przemyślanym projekcie na pewno odczujemy komfort korzystania z garderoby. Szybko można zauważyć, że harmonia poprawia jakość użytkowania, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy spóźnieni na ważne spotkanie.

Obejrzyj