Bez których naczyń twoja zastawa jest niekompletna?

Pod koniec średniowiecza bogaci wiedzieli, jak wielkie wrażenie powoduje zdobiona zastawa stołowa.
kosze w kuchni
Źródło: mm-kuchnia.pl
Obecnie owy obyczaj chlubienia się piękną zastawą minął, jednakowoż komplety naczyń obiadowych są częstokroć droższe niźli buty znanych marek.Chcąc zaprosić gości, potrzebujemy zmuszeni kupić odpowiedni serwis obiadowy. Lecz to nam nie starczy, aby odpowiednio ugościć zaproszone osoby. Ważne jest żeby dania podawać na równie pięknych tacach, salaterkach i kompotierkach. Ale nawet jeśli posiadamy wszystkie powyższe, to brakuje nam jeszcze paru drobiazgów, bez jakich proszony obiad nie ma prawa się odbyć. Jeżeli jeszcze nie odgadliście co to może być, nie martwcie się, gdyż większość osób zapomina o dodatkach do zastawy. Częstokroć serwisy złożone są jedynie z kompletów talerzy a także misek, jednej wazy, sosjerki i półmisków. Resztę zmuszeni jesteśmy dobrać sami. Najtrudniej dobrać zestawy do (spójrz na to) przypraw kuchennych. Z jakiego powodu? Bo rzadko kiedy można je znaleźć w takim samym kolorze. A wszakże nie położymy przypraw w torebkach opakowaniach czy na talerzyku.
Kuchenne dodatki inspirowana kawą w home&you
Autor: home&you
Źródło: home&you
Co pomyślałby nasz gość o nas? Najładniejsze według nas zestawy robione są z drewna, w dodatku na ogół pasują do nawet najbardziej dystyngowanych zastaw godnych władców. Białymi krukami są zaś ekskluzywne maselniczki www.decosalon.pl/kategoria/kuchnia/akcesoria-kuchenne.html. Może się wydawać to zabawne, po co komu potrzebna ekskluzywna maselniczka, lecz w naszej tradycji spożywa się czasem świąteczne, wytworne śniadania i akurat wtedy, przydałaby się maselniczka.


Nie zapominajmy o detalach, dbajmy o to, by na zastawionym stole nie brakowało dopasowanego zestawu z przyprawami oraz maselniczki lub sosjerki. Takie detale pokazują, że dbamy o naszych gości.

Obejrzyj