Gdzie wymienić pieniądze przed zagraniczną podróżą

Sezon urlopowy w pełni. Jedni z nas właśnie rozpakowują walizki, inni wytęskniony urlop mają wciąż przed sobą. Gdy marzą nam się zagraniczne wojaże, należy zastanowić się gdzie wymienić złotówki na walutę kraju, do którego się udajemy. W razie dokonania niewłaściwego wyboru, koszty wymiany większej ilości gotówki mogą być bowiem całkiem pokaźne.
tablica z kursami walut
Autor: Gidzy
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup mniejszych ilości waluty nie powinien stanowić problemu, albowiem zakładając, że operacja odbędzie się po zawyżonym kursie, różnica będzie nieznaczna. Co innego jednak, jeśli turysta zamierza zakupić kilkaset euro – na takiej operacji, przeprowadzonej w nieodpowiednim miejscu, można stracić naprawdę sporo.

2 euro
Autor: Nicholas Frisardi
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba, że dokonamy wymiany w kantorze... Plusem zakupu walut w kantorze walutowym jest to, iż w tego rodzaju przedsiębiorstwach, poza cieszącymi się popularnością walutami takimi jak, jak euro czy dolary, nabędziemy również waluty z reszty świata. Jeśli ktoś z nas wybierał się kiedyś do Indonezji czy Tajlandii, i poszukiwał tajskich bahtów czy rupii indonezyjskich, wie że jednak nie jest tak łatwo znaleźć punkt, w którym je dostaniemy. Oczywiście wybierając się do dowolnego kraju możemy zawsze wziąć ze sobą wspomniane euro czy dolary i wymienić je na miejscu na lokalną walutę – warto jednak zawsze mieć ze sobą chociaż niedużą ilość lokalnej gotówki, tak aby mieć pieniądze np. na dojazd z lotniska do hotelu. Wprawdzie środki jesteśmy w stanie wymienić chwilę po wylądowaniu na lotnisku, jednak tutejsze kantory z pewnością przedstawią zaniżone kursy popularnych walut niż lokalne jak www.dorex.com.pl.Poza tym, znalezienie kantoru oferującego satysfakcjonujący kurs interesującej nas waluty może być bardzo czasochłonne i uciążliwe. Warto więc, przed wypoczynkiem – w kraju, pomyśleć o wymianie waluty. Poszukując kantoru, chcąc zapoznać się z kursem, warto zajrzeć do sieci, wpisując w wyszukiwarce frazę: kursy walut http://kantorwielopole.pl/pl/kursy-walut/ kantor Wrocław.
Gdy mimo wszystko zdecydujemy się na wymianę gotówki za granicą, powinniśmy wiedzieć, że przy wymianie większej ilości waluty w kantorze dopuszczalna jest możliwość negocjowania kursu.

Obejrzyj