Budujesz dom marzeń? Zainwestuj w na drewno

W dzisiejszych czasach, posiadamy bardzo dobrze rozbudowaną technikę budowniczą. Możemy stworzyć dom bardzo ekologiczny, odizolowany od zimnego powietrza, komfortowy.


W większości przypadków używa się syntetycznych materiałów, bowiem są one o wiele mniej kosztowne od drewna i mocniej ekologiczne. Lecz gdy już postawimy nasz dom, możemy nieco przyozdobić go wewnątrz, żeby przydać mu starodawnego splendoru - zerknij.


rozwój
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
operacja
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
niezwykle interesującym pomysłem w naszym salonie, będą bez wątpienia drewniane łuki. Przy wysokim pomieszczeniu będą one wyglądać zjawiskowo, tym bardziej jeśli zdecydujemy się na nieco staroświecki wystrój, stylizowane meble, kamienne posadzki z orientalnym dywanem, sztukateria na ścianach. W takim otoczeniu poczujemy się, jakbyśmy żyli w którymś z zamków nad Loarą. A przecież będziemy mieszkać w dobrze ocieplonym, modernistycznym domu, w którym główną ozdobą będą drewniane łuki. Poziomo rozmieszczone belki na sklepieniu, przykładowo w łazience, również zrobią dobre wrażenie. Zwłaszcza jeśli postawimy na surowy wydźwięk tego miejsca, które będzie składało się jedynie z metalu i szkła, a podłogi będą kryte kamiennymi blokami. Warto również w domu zainstalować okna z drewna, w miejscu klasycznych, plastikowych. Są one może trochę kosztowniejsze, jednak odizolują jeszcze lepiej niż PCV. Skąd jednak pobrać budulec na drewniane łuki oraz podpory? Wbrew pozorom, żeby uzyskać taki efekt, wcale nie musimy się przyczyniać do wycinki nowych drzew. Obecnie na rynku polskim można znaleźć sporo firm, które zajmują się recyklingiem drewna.


Jeśli chcesz otrzymać interesujący rezultat w swym nowym domu, użyj drewniane łuki oraz podpory - łuk drewniany.
Właściwe elementy dostaniesz w firmach, specjalizujących się w odzyskiwaniu tego tworzywa. Do tego jeszcze drewniane okna i twe wnętrze nabierze ciekawego oddźwięku.

Obejrzyj