Certyfikat GOST jest bardzo pomocny w przypadku zamiaru do sprzedaży towarów do Rosji

Wiele przedsiębiorstw zajmujących się handlem zagranicznym napotyka wiele rozmaitych wymagań, które są koniecznie niezbędne, by móc oferować swe usługi w zagranicy. Dotyczy to również Federacji Rosyjskiej oraz dużej ilości innych państw, które posiadają podobne przepisy celne – przykładowo Białorusi. Wówczas biznesmeni muszą udowodnić, że ich produkt całkowicie wypełnia rozmaite wymogi, które są zawarte w Standardach i Normach w Rosji. W tym celu na pewno najdoskonalej zatroszczyć się o certyfikat GOST, jaki jest obowiązujący na całym obszarze Rosji oraz w całej Unii Celnej.
certyfikat ISO
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkie terytorium, zadowalająca liczba mieszkańców oraz znaczne zapotrzebowanie na indywidualne polskie produkty sprawia, że handel z Rosją staje się bardzo korzystny ze względu na niemałą konkurencyjność , jak również wykwalifikowany rynek zbytu. Ów certyfikat określa, czy konkretny produkt wypełnia konkretne wymogi pod względem bezpieczeństwa oraz jakości, dzięki czemu może on być dopuszczony do obrotu (gdy jest to obowiązkowe) , a także znacznie zyskuje on na rzetelności – z tego powodu ogrom przedsiębiorstw stara się o certyfikat GOST nawet wtedy, gdy nie jest on konieczny, jako że na wyroby certyfikowane jest znacznie wyższy popyt.
O certyfikat GOST zdecydowanie należy zabiegać, jako że Federacja Rosyjska jest wyjątkowo ważnym rynkiem dla Polski. Rosja importuje bardzo dużo. Dla Polski Rosja jest na 3. miejscu w klasyfikacji odbiorców krajowego eksportu – przebijają ją jedynie dane państwa należące do Unii Europejskiej. Do Rosji eksportuje się najczęściej żywność, na którą jest wielki popyt – są to przeważnie owoce oraz różne typy mięs, ale również pieczarki, ziemniaki , a także owoce leśne. Możliwości eksportu do Rosji jest wysoce wiele, jeżeli tylko spełni się ich miejscowe wymagania – to mimo to umie bardzo się opłacić. O tym jak uzyskać certyfikat przeczytasz w tym miejscu:CERTIFICATOR.EU.
certyfikat ISO
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Przed opracowaniem konkretnej strategii eksportu do Federacji Rosyjskiej na pewno dobrze dotąd dowiedzieć się, jakie są precyzyjne warunki uzyskania certyfikatu, oraz w jaki sposób one obowiązują . Certyfikat GOST jest w stanie dotyczyć zarówno poszczególnej partii produktów, jak i całej serii – to drugie rozwiązanie jest wyjątkowo świetne dla sprawdzonych handlowców, którzy mają ochotę handlować niektórym towarem na kilka lat. Poszczególne towary muszą być certyfikowane obowiązkowo, pozostałe dobrowolnie, w zamiaru zachęcenia rosyjskich kupujących do towaru. W razie jakichkolwiek pytań na temat eksportu do Rosji – przykładowo kwestię, czy dany produkt powinien obowiązkowo być certyfikowany, albo jakie są szczegóły dobrowolnego osiągnięcia certyfikatu, warto wiedzieć, że profesjonalni oraz rzetelni konsultanci zdecydowanie sprzyjają w każdej, choćby znacznie wymagającej albo zawiłej sprawie.

Obejrzyj