Co do spania, a co do siedzenia? Wybór jest wielki, ale jakim sposobem dobrać najlepiej? Oto nasza ciekawa propozycja

Jeżeli chcecie znaleźć czegoś do spania i siedzenia – wygodnego, praktycznego, modnego, ale i niezbyt kosztownego – stoicie przed nie lada wyzwaniem. Co wybrać? Na kanapę, łóżko, a może na… narożnik? Ostatnio naprawdę spektakularne triumfy osiągają zwłaszcza te ostatnie – narożniki. Jak wszystko, mają one swoich wiernych zwolenników, jednak mają też przeciwników. W końcu nic nie jest tak do końca uniwersalne i idealne. Nawet narożnik.
Pokój dzienny
Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Narożnik znajdzie zastosowanie tak naprawdę niemal wszędzie.Jeżeli posiadacie w mieszkaniu narzędzia (nasze linki) domu niewiele miejsca – narożnik świetnie je wypełni. Na nawet najmniejszej przestrzeni zdobędziecie maksimum miejsca do odpoczynku. Narożnik może zastąpić bowiem cały zestaw przeznaczony do wypoczynku: kanapę i fotele. Zwłaszcza ci wszyscy, którzy posiadają większą rodzinę, w pełni mogą docenić zalety narożnika. Do tego narożnik można używać też w celu spania - narożniki. Nie zawsze jest to, niestety, wygodne rozwiązanie, ale – bądźmy szczerzy – nie zawsze jest odmienne wyjście. Producenci narożników gwarantują, że dobrze tego rodzaju mebli przeznaczać do spania raz na jakiś czas – kiedy śpi u nas znajomy z innego miasta.

Jakiego rodzaju narożnik trzeba wybrać? Wybór jest ogromny, gdyż po uwagę należy wziąć całą masę rozmaitych wyznaczników.Przede wszystkim: rozmiar. Ten dobrze wyznaczyć w zaciszu własnego domostwa. Wymierzyć miejsce, w którym chcemy ustawić nasz narożnik i z wymiarami (zapisanymi na kartce lub zapamiętanymi w głowie) udać się do sklepu lub usiąść do komputera i przeszukać zasoby sklepów internetowych.

sofa rozkładana
Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie: kształt. Ten co niektórym osobom może się kojarzyć jedynie z kwestią obowiązujących trendów.powszechnie wiadomo, jednego roku modne są meble kanciaste, drugiego – raczej opływowe czy nawet faliste. Na pewno totakże może się okazać istotne: czy chcemy, by nasz narożnik był odbiciem najnowszych modowych trendów czy, wprost przeciwnie, pochwałą zawsze modnej i nieśmiertelnej klasyki. Kształt ma jednak znacznie ważniejsze znaczenie – od niego jest zależne bowiem, jak nasz narożnik będzie wyglądał. Jeżeli chcemy go postawić w niewielkim zagraconym pokoju nie może wyglądać na zbyt duży. I na odwrót.Po trzecie: kolor i rodzaj materiału. Jasna skóra (przepiękna, ale łatwa do zabrudzenia, a do tego nietrwała zwłaszcza przy dzieciach lub domowych zwierzakach)? A może ciemnobrązowy materiał (nie tak piękny, ale za to praktyczny, bo po zdjęciu z narożnika możemy go bez problemu uprać, by wyglądał jak nowy)? Rzecz gustu i podejścia do tematu.

Obejrzyj