Co należy kupić na wypad letni?

Wyjazd na obóz albo biwak to sprawdzian jeśli chodzi o spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy. To bardzo trudna umiejętność, dlatego, że trzeba spakować się tak, by w czasie trwania podróży niczego nie zbrakło, ale z drugiej strony bagaż nie powinien być za ciężki


. Przed spakowaniem plecaka albo torby warto się zastanowić, co będzie pasowało do naszej wyprawy przykładowo busola właściwie się nie przyda na zagranicznych wyjazdach.
busola
Autor: VTech
Źródło: VTech
Nim wyciągniemy wszystkie nasze ubrania z szaf i rozpoczniemy je upychać do plecaka trzeba skomponować listę. Wiele zależy od typu naszej podróży manierka spełni oczekiwania w ciężkich warunkach, a karimata nie spełni swojego zadania jeżeli zaplanowaliśmy pobyt w hotelu. Nie mniej istotna jest długość wyjazdu i tak jeżeli wyjeżdżamy na parę dni nie powinniśmy zabierać wielu ekwipunku, ponieważ większa ilość się nie sprawdzi, a tylko zwiększymy niepotrzebnie wagę bagażu. Busola nie zajmie wiele miejsca, ale już dwa komplety garnków na pewno, dlatego warto również umówić się ze znajomymi i podzielić się potrzebnym ekwipunkiem, bo niektóre rzeczy mogą się niepotrzebnie powtarzać. Dla szukających: pojemna manierka.


W przypadku biwaku sprawa jest o tyle trudniejsza, iż prócz ubrań na wyjazd potrzebujemy wielu innych akcesoriów. Najnowsza dostawa: www.wgl.pl/kompas-busola-meteor-8192-71000.html.


. Lista jest długa, ale te, które okażą się najpotrzebniejsze przede wszystkim w miejscu którym nie ma sposobności pójścia do punktu handlowego to bez wątpliwości: śpiwór, manierka, apteczka, a przy mocno trudnych warunkach butla, oświetlenie, fachowe umeblowanie typowo turystyczne, nieduża chłodziarka.

Obejrzyj