Coaching to określenie bardzo popularne w ostatnim czasie, można je napotkać często w rozmaitych sytuacjach

Coaching jest określeniem bardzo popularnym ostatnio, można je napotkać często w różnorodnych sytuacjach. Raczej niewielka liczba ludzi wie jednak, co to określenie znaczy i z czym jest powiązane. Jest to mianowicie zwrot odnoszący się do różnych dziedzin życia, w pierwszej kolejności do psychologii i biznesu. Metody coachingowe powszechnie stosuje się do zyskiwania i rozwijania zdolności potrzebnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz w pracy w dużej korporacji. W przebiegu coachingu bardzo ważną osobą jest trener, czyli coach. Osoba taka powinna mieć odpowiednie uprawnienia do spełniania swoich obowiązków, a do otrzymania tego rodzaju pozwoleń wymagane są określone zdolności. Zyskuje się je na różnorodnych szkoleniach i warsztatach coachingowych. W zawodzie tym również niezwykle cenną wartością jest doświadczenie.
coaching
Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Jak już zostało wspomniane, wykwalifikowany trener personalny powinien posiadać zbiór konkretnych cech i umiejętności, by być w stanie jak najlepiej wypełniać własne obowiązki. Cechą danej osoby, jaka często jest pomijana, a jest bardzo ważna, jest przyjemne usposobienie i umiejętność miłego porozumiewania się z innymi. Coach by zdobyć swój cel musi być osobą stanowczą, nie może jednak rozmawiać z klientem w sposób oschły, może to bowiem doprowadzić klienta do zamknięcia się w sobie. Skuteczność treningu wymaga dużej cierpliwości, a przede wszystkim wyrozumiałości. Bardzo ważna jest umiejętność wczuwania się w sytuację innych osób i rozumienia ich działań (korzyści z coachingu).

coaching
Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „szkolenia coaching” otrzymuje się duża liczbę rezultatów. Tego rodzaju kursy urządzane są w pierwszej kolejności przez wielkie korporacje, których siedziby mieszczą się w dużych miastach. Szkolenia i kursy przeznaczone są dla rozmaitych grup zainteresowanych treningiem personalnym. Bywają to ludzie na zróżnicowanym poziomie umiejętności w zakresie coachingu. Tak więc warsztaty mogą uczyć tej umiejętności od początku lub mieć charakter uzupełniający, podwyższający posiadane kwalifikacje. Szkolenia posiadają również zróżnicowane ceny, niektóre z nich prowadzą na przykład konsultanci z długim doświadczeniem i bardzo dobrą opinią w środowisku.


Obejrzyj