Syndicate content

CV

Jeżeli w tym momencie jesteś w trakcie szukania, bądź zmieniania pracy - warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat skutecznych metod na zyskanie najlepszych ofert

poszukiwanie pracy
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
System gospodarczy pracowników w Polsce co roku robi się coraz bardziej zapełniony, a równocześnie różnorodny. W niejednej dziedzinie brakuje wyspecjalizowanych fachowców - w kolejnej natomiast na jedno stanowisko pracy przypada spora liczba osób. Wzrasta ilość zawodów humanistycznych i artystów, brak dobrych inżynierów. Ponadto większa partia młodego narodu, decyduje się na podjęcie szkoły wyższej, co niekoniecznie pozytywnie wpłynie na kondycję społeczności. Ponadto - zarobki nieczęsto są zadowalające.

Jak przygotować się do rozmowy o pracę

Dyskusja
Autor: jeanbaptisteparis
Źródło: http://www.flickr.com
Osobiste spotkanie z chlebodawcą, zwane dzisiaj rozmową rekrutacyjną bądź interview to dla ciebie szansa, abyś mógł przedstawić się potencjalnemu zwierzchnikowi z jak najlepszej strony jako przyszły pracobiorca. Te kilka, a nawet kilkadziesiąt - o ile wydasz się swojemu chlebodawcy wyjątkowo interesujący - minut może albo wywołać całkowitą zmianę w twoim życiu zawodowym, albo będzie tylko następnym doświadczeniem na niełatwej drodze w poszukiwaniu zatrudnienia. Co zatem winieneś uczynić, by dobrze wypaść w rozmowie?

Cenne porady dla osób będących w trakcie szukania zatrudnienia

rozmowa kwalifikacyjna
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Cenne porady dla osób, jakie szukają zatrudnienia z pewnością są w stanie zaprezentować takie osoby, jakie poszukiwały etatu bardzo długo i nie potrafiły wyszukać dla siebie satysfakcjonującego wakatu. Jak albowiem jest wiadome, bezpośrednio dzięki tego typu technice poszukiwania trafnych i nietrafionych rozwiązań da się najwięcej nauczyć oraz odnaleźć wzór tego, jak powinno się postępować, żeby odnieść korzyści.

Praca zagranicą dla wielu jest spełnieniem marzeń

targi pracy
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dla mnóstwa ludzi pociągająca jest praca zagranicą

Przeważnie dzieje się tak, że ludzie, zwłaszcza kiedy są dosyć młodzi, decydują się pojechać za pracą, tak by polepszyć swoje warunki bytowe. Czasami wyjazd ten ogranicza się do przeprowadzenia się do innego miasta, nie mniej dość często jest to też praca zagranicą.

Gdzie załatwić świetną pracę za zachodnią granicą?

praca
Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Choć słyszeliśmy, że Polska to druga Irlandia, to jednak wciąż sporo ludzi wyjeżdża z kraju żeby znaleźć pracę. Wiadomo, że na początku wcale nie jest łatwo, zwłaszcza, jeżeli nie umiemy mówić w obcym języku. Ale, jeżeli zależy nam na jakiejś konkretnej pracy, to trzeba zdobyć owe umiejętności językowe. Dzięki temu istniejące oferty pracy w niemczech będą dla nas czymś rzeczywiście rozwijającym, a nie jedynie możliwością pracy przy ogórkach czy na zmywaku. Tak, więc jeżeli postanawiamy wyjechać w szukać pracy do Niemiec musimy mieć przetłumaczone wszystkie nasze papiery, jeśli chodzi o szkołę oraz o poprzednich pracodawców.

Obejrzyj