Syndicate content

CV

Jeżeli w tym momencie jesteś w trakcie szukania, bądź zmieniania pracy - warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat skutecznych metod na zyskanie najlepszych ofert

poszukiwanie pracy
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek pracy w Naszym kraju co roku robi się nadmiernie zapełniony, a jednocześnie zróżnicowany. W jednej branży brakuje wyspecjalizowanych fachowców - w kolejnej zaś na pojedyńcze miejsce pracy wypada duża liczba kandydatów. Wzrasta liczba zawodów humanistycznych i znawców sztuki, brak fachowych inżynierów. Ponadto większa partia młodego narodu, zdecyduje się na rozpoczęcie szkoły wyższej, co niekoniecznie dobrze wpłynie na kondycję społeczności. Ponadto - pensje niezawsze bywają zadowalające.

Jak przygotować się do rozmowy o pracę

Dyskusja
Autor: jeanbaptisteparis
Źródło: http://www.flickr.com
Osobiste spotkanie z chlebodawcą, zwane dzisiaj rozmową rekrutacyjną bądź interview to dla ciebie szansa, abyś mógł przedstawić się potencjalnemu zwierzchnikowi z jak najlepszej strony jako przyszły pracobiorca. Te kilka, a nawet kilkadziesiąt - o ile wydasz się swojemu chlebodawcy wyjątkowo interesujący - minut może albo wywołać całkowitą zmianę w twoim życiu zawodowym, albo będzie tylko następnym doświadczeniem na niełatwej drodze w poszukiwaniu zatrudnienia. Co zatem winieneś uczynić, by dobrze wypaść w rozmowie?

Cenne porady dla osób będących w trakcie szukania zatrudnienia

rozmowa kwalifikacyjna
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Bezcenne wskazówki dla osób, jakie poszukują zatrudnienia bez dwóch zdań będą w mocy wyłożyć te osoby, które robiły to bardzo długo i nie umiały wyszukać dla siebie satysfakcjonującego stanowiska. Jak albowiem wiadomo, właśnie dzięki tej metodzie prób i błędów da się sporo dowiedzieć oraz znaleźć wzorzec tego, w jaki sposób trzeba zachowywać się, żeby odnieść korzyści.

Praca zagranicą dla wielu jest spełnieniem marzeń

targi pracy
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dla sporej części ludzi atrakcyjna jest praca zagranicą

Przeważnie jest tak, że obywatele, szczególnie jeżeli są dość młodzi, podejmują decyzję pojechać za pracą, tak by polepszyć własne warunki materialne. Czasami wyjazd ten ogranicza się do przeniesienia się do innego miasta, nie mniej dość często jest to również praca zagranicą.

Gdzie załatwić świetną pracę za zachodnią granicą?

praca
Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż słyszeliśmy, że Polska to druga Irlandia, to jednak wciąż wiele osób wyjeżdża z kraju żeby znaleźć pracę. Wiadomo, że początkowo wcale nie jest prosto, zwłaszcza, jeśli nie umiemy mówić w obcym języku. Jednak, jeśli zależy nam na jakiejś porządnej pracy, to powinniśmy podszkolić nasze zdolności językowe. Dzięki temu istniejące oferty pracy w niemczech okażą się dla nas czymś rzeczywiście rozwijającym, a nie jedynie możliwością pracy przy truskawkach czy na zmywaku. Tak, więc jeżeli wybieramy się w poszukiwaniu pracy do Niemiec musimy mieć przetłumaczone wszystkie nasze papiery, dotyczące szkoły i poprzednich pracodawców.

Obejrzyj