Czy powiemy, że dobrej jakości opony to podstawa przy bezpiecznej jeździe?

Każdy właściciel wozu zaznaczy, że należy o niego dbać, reperować usterki, dolać potrzebnych płynów, tak żeby posiadać gwarancję, że będzie on funkcjonował sprawnie oraz nas nie zawiedzie w najważniejszym czasie.


Powinno się jednak wspomnieć, że ważna będzie również właściwa przyczepność w czasie podróży i o nią również należy prawidłowo się troszczyć.


Opony powinny mieć dobry bieżnik


Dzieci w przedszkolu
Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com


Kiedy pragniemy czuć się bezpiecznie na jezdni, posiadać świadomość, że wyhamujemy we właściwym czasie oraz nie utracimy przyczepności, to koniecznie powinniśmy zadbać o to, aby w własnym wozie były założone dobre renomowane opony. Takie, które były wytworzone z myślą o danej porze roku, które mają odpowiednio głęboki bieżnik i które wymiarem będą dobrane do własnego wozu (konkretne opony r13). Poza tym warto wybierać nowe zestawy, gdyż wówczas posiadamy świadomość, że wszystko będzie tak jak należy, a przy używanych powinniśmy się liczyć z tym, że za moment znowu będziemy musieli je zmieniać.
Co więcej, takie opony produkowane przez różne firmy mają szansę się troszkę między sobą wyróżniać, zatem powinniśmy zobaczyć, które z nich będą odpowiednie dla nas.


Koniecznie zobaczmy jakie posiadamy tu propozycje, tak żeby mieć gwarancję, że podejmiemy odpowiednią decyzję.

Obejrzyj