Czy remont domowej łaźni jest taki trudny?

Remontowanie łazienki wcale nie jest takie łatwe jak nam się na etapie planowania wydaje. Trudno jest wypatrzyć jedyny koncept na jej umeblowanie a także odświeżenie ale co gorsza - ciężko jest zakupić odpowiednie materiały wykończeniowe, spełniające nasze oczekiwania i umożliwiające na spełnienie zamysłu w odpowiednim stopniu.

mała łazienka
Autor: Timm Meunier
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy też, że jest to spore wyzwanie finansowe - mimo, że taki remont wykonuje się raz na kilkanaście lat. Jak więc zaplanować remont łazienki by uniknąć zbędnych trudności a także nerwów?Na początek przemyśl jaki efekt końcowy pragniesz osiągnąć, kto będzie korzystał z łazienki, ile to jest osób oraz jakie sprzęty i pozostałe elementy wyposażenia masz zamiar w niej ulokować. Dzięki tym kluczowym informacjom będziesz mógł stworzyć pierwotny plan łazienki. (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/chemia-budowlana/) A to już następny krok do osiągnięcia celu. Teraz należy już tylko wybrać te jedyne kolory, kafelki, materiały wykończeniowe i można rozpoczynać.. Przed zakupem jakiegokolwiek elementu do łazienki warto odwiedzić kilka sklepów budowlanych i zorientować się w cenach. Pomocna strona - cermag.com.pl. Po co? Otóż po to, by zobaczyć co ile kosztuje, gdzie można nabyć taniej oraz po to by obliczyć wstępny koszt całego remontu.
łazienka
Autor: David Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wynajmujesz jednego specjalistę od wszystkiego nie musisz się zamartwiać, że coś zostanie zrobione w odwrotnej kolejności. Kłopot pojawia się gdy musisz zatrudnić hydraulika, glazurnika oraz elektryka.Musisz tak rozplanować roboty by wszystko zostało wykonane w odpowiednim momencie. Już na tym etapie musisz wiedzieć w którym miejscu i jaki element ma się znajdować.
Od tego zależą Twoje zakupy - musisz wybrać odpowiednie pod względem wielkości szafki ale także zamówić odpowiednie ilości materiału. Pamiętaj jednak by nie kupować dokładnie tyle ile wyliczysz tylko odrobinę więcej - dzięki temu pęknięta płytka nie będzie problemem.
Pamiętaj, również, by przed dokonaniem płatności robotnikom dokładnie obejrzeć wykonane roboty, gdyż po rozliczeniu możesz mieć problem z uzyskaniem naprawy usterki.
Każdy z nas jest w stanie przeżyć nawet najtrudniejszy remont! Powodzenia!

Obejrzyj