Czy opłaca się zorganizować przyjęcie z okazji komunii swojego dziecka w lokalu?

Moim skromnym zdaniem często realia są takie, że mamy niewielkie mieszkanko, w którym ciężko urządzić duży obiad, nie wspominając już o komunii.
I z tego powodu rośnie ilość spotkań komunijnych, które są organizowane w restauracji. Według mnie takie rozwiązanie jest bardzo dobrym posunięciem. Sam myślę, że jeżeli komunia, to tylko w lokalu. Potrafię zrozumieć aspekt finansowy, ale często pieniądze bez problemu by się odnalazły. A przynajmniej takie mam myśli.
kelner obsługujący przyjęcie
Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę wcale nikt nie powiedział, że komunie to we wszystkich przypadkach straszny koszt. Jeśli się rozejrzymy, trafimy na ciekawą knajpę, w której przyjęcie będzie akceptowalnym kosztem. Nie wmawiam, że to najzupełniej nieduży wydatek, ale nie jest aż tak słabo, przesadnie drogo. Ciekawą alternatywą jest z pewnością wynajem sali, a później gotowanie na własną rękę, niewątpliwie to ekonomiczniejsze rozwiązanie, lecz czy na 100% komfortowe? To już lepiej rozejrzeć się za niedrogą, lecz konkretną restauracją z ciekawą muzyką, np. na stronie http://www.salemarzen.pl/oprawa-muzyczna/warszawa!

Zapewne w każdym polskim mieście funkcjonuje wiele lokali restauracyjnych, w których człowiek może zamówić przyjęcie komunijne czy organizację stypy. Tak naprawdę nie mam wielkiego obeznania w szukaniu restauracji, lecz nie powiem, że trafienie na konkretną restaurację, która wyspecjalizowała się w organizowaniu imprez okolicznościowych, tak naprawdę nie jest bardzo dużym problemem. Na co zwłaszcza zwracać własną uwagę, jeżeli szukamy lokalu? Cóż, i w tym przypadku w zasadzie nie mówimy o wielkim kłopocie...

Po prostu należy zwracać baczną uwagę na smak jedzenia, wielkość porcji, standard obsługi oraz oczywiście ceny. Na restauracji nie można zbytnio oszczędzać, lecz pewnie wynajem eleganckiego przybytku także nie ma dużego sensu. W przypadku dużych miast: Łódź, Szczecin, itp., poszukiwałbym lokali przez Internet. A więc: jeżeli za jakiś czas Twoje dziecko wreszcie czeka pierwsza komunia, poważnie zastanów się, czy może bardzo dobrym wyjściem nie jest zorganizowanie przyjęcia w restauracji. Myślę, że to przedni pomysł.

Obejrzyj