Dekorowanie mieszkania – które style są obecnie chętnie wybierane przez Polaków?

Urządzając swoje mieszkanie zdecydowana większość osób decyduje się aktualnie na określoną stylistykę. Oczywiście, połączenie paru różnych stylów może zagwarantować naprawdę ciekawy wynik, należy jednakże pamiętać, że w takim przypadku rzeczywiście trudno osiągnąć harmonię. Które style w takim razie cechują się dzisiaj największą popularnością?
Sporo osób woli styl nowoczesny. Charakteryzuje się on prostymi formami, brakiem licznych ozdobników oraz soczystymi wyraźnymi kolorami. Część osób decyduje się w takiej sytuacji na kupowanie mebli w kontrastowych barwach, na przykład białej oraz czerwonej lub białej i czarnej. Meble w stylu nowoczesnym są dzisiaj powszechnie sprzedawane na rynku, toteż z pewnością nie będzie się miało znaczących problemów z wybraniem najlepszych produktów - zobacz www.antado.com.pl/nowoczesne_meble.

http://www.antado.com.pl/katalog
Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com
Poza stylem nowoczesnym znaczącą popularnością cechuje się styl skandynawski, prosty, nawiązujący do natury. Rządzą w nim meble wykonane z prawdziwego drewna, jakie są naprawdę trwałe, a jednocześnie świetnie się prezentują. Styl skandynawski preferuje jasne kolory, przede wszystkim biały. Znakomicie sprawdzają się także różne odcienie szarego. Naprawdę ciekawym rozwiązaniem są białe meble do łazienki. Dlaczego? Zazwyczaj przez wzgląd na fakt, że polskie łazienki niekiedy mają dosyć niewielkie rozmiary. Zastosowanie ciemnych kolorów mogłoby je zbyt bardzo optycznie pomniejszać, co nie jest korzystnym rozwiązaniem. Wobec tego, zdecydowanie lepiej sprawdzają się jasne barwy. Styl skandynawski jest powszechny też z jeszcze jednego powodu – urządzenie mieszkania w tej stylistyce jest zazwyczaj naprawdę tanie. Mekką wszystkich miłośników tego rodzaju rozwiązań będzie więc rzecz jasna duży sklep z meblami i dodatkami, jaki oferuje różnorodny asortyment artykułów w konkurencyjnych cenach. Kolor biały jest typowy także dla stylu prowansalskiego, nawiązującego do stylistyki francuskich domów wiejskich oraz stylu shabby chic, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „stary szyk”.Sporo osób decyduje się także na styl francuski, który jest dosyć bogaty i lubuje się w wystawnych, bogato zdobionych meblach oraz dekoracjach. Podsumowując - różnorodny asortyment stylów powoduje, że każda osoba będzie w stanie wybrać rozwiązanie dla siebie.

Obejrzyj