Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, kiedy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat temu proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat udaje się do siedziby firmy, w której chciałby pracować oraz zostawia tam swoje CV wraz z listem motywacyjnym. następnie następuje kolejna próba kontaktu z ewentualnym pracodawcą, tak więc dzwoni i pyta, czy może coś wiadomo odnośnie wyboru kandydata. Dzisiaj takie praktyki nie są już zbyt popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w wielu dziedzinach.


Curriculum vitae
Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś najważniejszym źródłem szukania pracy jest internet. Faktycznie przez portale albo strony w internecie bardzo często wysyłamy aplikacje. Następnie czekamy na telefon oraz zaproszenie na rozmowę. A później odzywa się do nas nie firma docelowa, ale agencja pracy, jakiej zlecono pozyskanie odpowiedniego pracownika, jak praca Lubin. Wspomniany proces jest coraz bardziej popularny na rodzimym rynku, nie jest być może tak rozwinięty, jak na zachodzie, lecz to jedynie kwestia czasu - znajdz prace w lubinie.

Jak bowiem pokazują sondaże, mamy wciąż różne obawy, co do podejmowania pracy za pośrednictwem i przyjmowania różnych ofert, jak oferty pracy Piotrków Trybunalski: dopasuj do siebie oferty pracy w piotrkowie trybunalskim. Agencje zatrudnienia funkcjonują na zlecenie prywatnych firm, jakie nie posiadają własnych działów HR, ani narzędzi, więc nie są w stanie zrealizować większych projektów rekrutacyjnych. Nie ma wątpliwości, iż przekazanie firmie z zewnątrz procesu rekrutacyjnego, jest dla nich najbardziej odpowiednim oraz wygodnym rozwiązaniem.


Nie muszą oni bowiem koncentrować swoich zasobów, przykładowo czas oraz energia na szukanie pracownika. Mało tego, otrzymując osobę do pracy za pośrednictwem agencji, mają gwarancje dobrze przeprowadzonego procesu rekrutacji, więc jest pewność, że taki kandydat zostanie wybrany jak najbardziej właściwie.

Oczywiście, kandydat powinien wiedzieć, że staranie się o zatrudnienie za pośrednictwem agencji niesie za sobą pewne profity. Może bowiem liczyć na fachową obsługę, ponieważ całym procesem rekrutacyjnym zajmują się wykwalifikowane w tej dziedzinie osoby. Agencja stara się, żeby kandydat znalazł dla siebie najlepsze stanowisko w firmie, nawet jeśli nie otrzymał etatu, o który się ubiega. Pośrednictwo pracy ma kontakt z reguły z kilkoma klientami o podobnej profesji, więc zawsze można zaproponować osobie szukającej pracy inny etat. Pośrednicy mają biura w wielu miastach, sporo w większych, ale i mniejszych, przykładowo praca Ciechanów (idealna dla ciebie praca w Ciechanowie).

Obejrzyj