Musisz dokonać wyboru drewno do kominka - na co zwrócić uwagę?

Dzisiaj zdecydowana większość architektów zajmujących się projektowaniem domów decyduje się na zaprojektowanie w nich kominków. Jest to spowodowane zazwyczaj ich niemałą popularnością na współczesnym rynku. Kominek bowiem jest bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym, a w niektórych sytuacjach może posłużyć też jako źródło ciepła.
Kominek z płaszczem wodnym
Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/
Dość ważne jest w takim przypadku wybieranie stosownego drewna kominkowego, jak na przykład drewno do kominka Piaseczno. Od tego bowiem zależy, czy ogień będzie się stosownie palił, stanowiąc atrakcję, czy raczej kominek będzie wytwarzał dużą ilość dymu. Poza tym, to właśnie gatunek drewna wpływa na to, jak dużo ciepła będzie miał możliwość dostarczyć system kominkowy. Wybór drewna nie może być zatem przypadkowy, wręcz przeciwnie, koniecznością jest dokładne zastanowienie się nad tym, jaki gatunek drewna do kominka będzie rzeczywiście odpowiedni. W okolicy stolicy, również w Grójcu, proponowany jest niezwykle bogaty wybór drewna. Konsument może zdecydować się od razu na zakup drewna, które zostało pozbawione kory oraz ma postać wygodnych do użycia szczap.
drewno
Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to znakomite rozwiązanie, jako że dzięki temu drewno nadaje się do bezproblemowego spalania w kominku. Rzecz jasna, poza ceną produktu trzeba mieć też na uwadze ewentualne koszty dostawy. Jeżeli odległość do miejsca zamieszkania klienta nie jest duża, bardzo często sprzedawca gwarantuje zupełnie darmową dostawę (http://fhu-andre.pl/). W sytuacji większej odległości, konieczne jest przeważnie uiszczenie stosownej opłaty. Kupując drewno (zobacz drewno do kominka) należy przede wszystkim wiedzieć, że te szczapy, które są pozbawione kory doskonale nadają się do palenia w kominkach, które także powinny produkować odpowiednią ilość ciepła, przykładowo w tych, które ogrzewają za pomocą fachowego systemu też pozostałe pomieszczenia. W miarę możliwości trzeba decydować się na ten rodzaj drewna, który charakteryzuje się rzeczywiście jak największą twardością. To sprawi, że będzie się ono dłużej spalało. W końcowym rozrachunku jest to więc rzeczywiście niezwykle spora oszczędność i dobrze wziąć to pod uwagę. Drewno to podstawa funkcjonowania klasycznego kominka, tym samym jego wybór musi być dokładnie przemyślany.


Obejrzyj