Musisz dokonać wyboru drewno do kominka - na co zwrócić uwagę?

Dziś zdecydowana większość architektów trudniących się projektowaniem domów decyduje się na zaprojektowanie w nich kominków. Jest to spowodowane przeważnie ich ogromną popularnością na dzisiejszym rynku. Kominek bowiem jest dość interesującym elementem dekoracyjnym, a w niektórych sytuacjach może posłużyć też jako źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym
Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/
Dosyć istotne jest w takim razie wybieranie odpowiedniego drewna do kominka, jak na przykład drewno kominkowe Piaseczno. To bowiem wpływa na to, czy ogień będzie się ładnie palił, stanowiąc atrakcję, czy z kolei kominek będzie wytwarzał dużą ilość dymu. W dodatku, to właśnie rodzaj drewna decyduje o tym, jak dużo ciepła będzie miał możliwość dostarczyć system kominkowy. Wybór drewna nie powinien być zatem przypadkowy, wręcz przeciwnie, wymagane jest szczegółowe zastanowienie się nad tym, który rodzaj drewna kominkowego będzie faktycznie stosowny. W sąsiedztwie stolicy, także w Grójcu, oferowany jest niezwykle zróżnicowany wybór drewna. Konsument może zdecydować się natychmiast na kupno drewna, które zostało pozbawione kory i ma postać wygodnych do użycia szczap.

drewno
Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ dzięki temu drewno nadaje się do natychmiastowe spalania w kominku. Rzecz jasna, poza ceną drewna warto mieć również na uwadze opcjonalne koszty dostawy. Jeżeli odległość do miejsca zamieszkania nabywcy nie jest duża, bardzo często sprzedawca oferuje całkowicie darmową dostawę (http://fhu-andre.pl/). W sytuacji większej odległości, konieczne jest przeważnie uiszczenie wymaganej opłaty. Kupując drewno trzeba przede wszystkim wiedzieć, że te kawałki, które są pozbawione kory idealnie nadają się do palenia w kominkach, które również mają za zadanie dostarczać odpowiednią ilość ciepła, na przykład w tych, jakie ogrzewają za pomocą specjalnego systemu też inne pomieszczenia. W miarę możliwości warto decydować się na ten rodzaj drewna, który charakteryzuje się rzeczywiście jak największą twardością. To sprawi, że będzie się ono dłużej spalało. W ostatecznym rozrachunku jest to więc faktycznie bardzo duża oszczędność i warto mieć to na uwadze. Drewno to podstawa funkcjonowania klasycznego kominka, tym samym jego wybór musi być odpowiednio przemyślany.

Obejrzyj