Funkcjonowanie firmy zależy od wielu czynników

Nie ma znaczenia w jakiej części świata mamy własną działalność, zawsze chcemy, by dawała ona jak najwspanialszy zysk, by cieszyła się zaufaniem klientów i jednocześnie, żeby miała szansę radować się jak najwspanialszą opinią. Jednak jak się okazuje, w różnych częściach świata, wypracowano różnorakie sposoby przychodzenia do tych wytycznych i motywowania ludzi do bardziej systematycznej pracy.
biuro
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
To nie tylko praca, ale całe życie

Przeważnie kierując zakładem wspieramy się na tym, żeby nasze materiały, jak oraz też usługi okazały się jak (inne wątki tutaj) najwyższej jakości i to jest dla nas najistotniejsze. Jednak jak pokazuje system Kaizen (http://abk.pl/oferta/lean/zaangazowanie-pracownikow-w-system-kaizen/), wychodzący z japońskiej kultury, możemy powodować, żeby takie podnoszenie jakości miało się do calutkiego stylu życia. Aby człowiek nie był przymuszony do myślenia, jak (odwieź www) poprawić funkcjonowanie zakładu, tylko żeby sam chciał to robić, by pragnął się doskonalić w życiu prywatnym, a co się z tym łączy, żeby też prawdziwie angażował się w ulepszanie jakości zakładu. Takie prawdziwe zaangażowanie jest znacznie istotniejsze i równocześnie może dać dużo więcej aniżeli przymuszanie przy użyciu premii czy innych gratyfikacji.

Warto z tego wykorzystywać

Ukazanie pracownikom tego typu filozofii życiowej, może spowodować, że nie tylko ulepszymy działanie swojej firmy, ale też spowodujemy, iż wspanialej będzie się działo w ich prywatnym życiu, a jak wiadomo, to również będzie miało przełożenie na to, co wydarza się w pracy.


Dzięki takiej postawie będzie można zmniejszyć czas wykonywania zobowiązań, jak oraz także zredukować wydatki, bo wszyscy będą dążyli do tego, aby wypełniać swoje zadania jak najlepiej i jednocześnie także jak najszybciej. Należy się lepiej przyjrzeć możliwościom jakie oferuje nam ta ideologia, gdyż może się ona świetnie sprawdzić tak w dużej, jak i w niewielkiej firmie.

Zawsze warto próbować nowych rzeczy

Jeśli wszystkie sposoby zarządzania przedsiębiorstwem, jakie próbowaliśmy wprowadzić nie udały się, to z pewnością warto czerpać wiedzę od kolejnych. A już z pewnością należy to robić, jeśli tamtejsze firmy rzeczywiście odnoszą sukces w tym co zrobią oraz mogą się pochwalić wspaniałą jakością usług i niesamowitym zadowoleniem pracowników. Dla ciekawych polecam http://abk.pl/

Obejrzyj