Ekwipunek jak też organizacja pracy składu

Magazynowanie to nie wyłącznie magazynowanie dóbr. Magazynowanie to też przyjęcie i wydawanie magazynowanych elementów. W magazynie kompletuje się także zamówienia oraz przemieszcza się magazynowane części.


Bazą działania jest ewidencjonowanie i kontrola wszystkich ruchów mających miejsce każdego dnia.


Dla dobrze funkcjonującego składu istotna będzie również konserwacja zarówno elementów składowanych jak także przyrządów, regałów służących do pobierania bądź przechowywania części. W mnogości pakamer wydzielone będą cztery główne regiony (przyjęć, przechowywania, kompletacji a także wydań). Strefa przyjęć to strefa, w jakiej odbywa się przyjmowanie towaru do składu. W strefie magazynowania towary są przechowywane. Strefa ta odgrywa podstawową rolę w każdym magazynie. Jej wielkość uzależniony jest od ilości gromadzonych artykułów a także od technologii magazynowania. W wielu przedsiębiorstwie w tej strefie odbywa się też kompletacja. Region kompletacji to miejsce, które jest przeznaczone tylko i jedynie do kompletacji produktów. W rejonie wydań z kolei odbywają się działania organizacyjno-techniczne powiązane z wydawaniem towarów. Magazyn można określić jako czynny organizm, o jaki powinno się na co dzień dbać z pietyzmem. Ważnym rynsztunkiem każdego magazynu będą wagi paletowe-wagi paletowe.


okna
Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com


Podział rodzai składów może zajść ze względu na rozmaitego rodzaju kryteria-wagi-elektroniczne.pl.
Do podstawowego podziału możemy zaliczyć klasyfikację ze względu na: miejsce w układzie logistycznym (transportowe, produkcyjne, sprzedażowe i przyzakładowe), funkcję w procesie wytwórczym (surowcowe, wyrobów gotowych, odrzutów, części zamiennych i opakowań).

Obejrzyj