Syndicate content

Faktury

Dlaczego płatnicze zatory stanowią taki problem dla wielu firm, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Firmy w czasie wystawiania faktur dla swoich klientów przeważnie dają im pewien czas, w czasie którego należy dokonać płatności. I najczęściej przelewy będą wpływać w odpowiednim terminie, dzięki czemu firma będzie mogła zachować odpowiednią płynność.

Jak zarządzać obiegiem faktur, by przysłużył się naszej firmie? Trzeba go unowocześnić!

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa stosujące tradycyjny obieg faktur muszą zastąpić go skanowaniem oraz elektronicznym obiegiem. To innowacyjny pomysł dla każdej firmy, gdyż zapewnia całkiem duże oszczędności jak również małą liczbę popełnianych błędów podczas rozliczania takich dokumentów.

Z jakiego powodu warto korzystać z oprogramowania do wystawiania faktur poprzez przeglądarkę internetową?

Kalkulator
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od jej posiadacza wielu czasami teoretycznie nie związanych ze sobą sprawności oraz narzuca mu konieczność doskonałego dopasowywania się do modyfikacji otoczenia. Taką mobilność reakcji daje wykorzystywanie nowatorskich metod.

Czy naprawdę należy korzystać z usług księgowości?

księgowość
Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie biznesu, nawet w naszym kraju, zasadniczo nie należy do skomplikowanych. Zapewne procedurę i tak dałoby radę uprościć, lecz sugerowanie, że typowy Polak nie poradzi sobie z założeniem własnej firmy jest najzupełniej nieprawdziwe. Można tak naprawdę powiedzieć, iż osoba, która nie będzie radziła sobie z otworzeniem firmy, generalnie powinna na jakiś czas się wstrzymać.

Jakie aspekty posiada elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie?

przykładowa faktura
Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo firm, poza problemami ze swoją bieżącą działalnością, w trakcie której muszą wydajnie pracować i ustawicznie walczyć o klienta, ma różnego typu trudności związane z obowiązkami narzucanymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej prekursorskich rozwiązań, dzięki którym można przyśpieszyć określone procedury, co pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu i efektywny obieg dokumentów. Warto mieć także na uwadze fakt, że firmy są zobowiązane do gromadzenia wielu dokumentów, (które mogą być kontrolowane przez wyznaczone urzędy), co niejednokrotnie sprawia narastające kłopoty m.in. z archiwizacją dokumentacji.

Użyteczne narzędzia dla prowadzenia faktur

dokumenty do podpisania
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne nikomu nie trzeba nawet mówić o tym, że prowadzenie swojej własnej działalności gospodarczej właściwie w żadnej sytuacji nie jest łatwe, niezależnie nawet od tego, jaką w ogóle branżą akurat się zajmujemy. Przecież w każdej sytuacji musimy tutaj dbać o całe mnóstwo różnych spraw, bez których taka firma nigdy nie mogłaby działać rzeczywiście sprawnie.

Czym odznacza się sitodruk?

sitodruk
Źródło: flickr.com
Sitodruk jest najstarszą techniką odwzorowywania druku. Wziął się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy upiększali niniejszą metodą różnego rodzaju tkaniny. Aktualnie jest to jedna z przeważających technologii, która znalazła duże zastosowanie dzięki licznym atutom, jakie ma. Czym wobec tego wyróżnia się sitodruk?

Własna firma na wyciągnięcie ręki

Strategia biznesowa
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi Polacy coraz chętniej zakładają własne firmy. Coraz większe ożywienie gospodarki krajowej, pozwala przyszłym przedsiębiorcom z optymizmem patrzeć w przyszłość. Młodzi biznesmeni mają też możliwość skorzystania z wielu grantów finansowych. Na uczeniach działają biura karier oraz inkubatory przedsiębiorczości, których zadaniem jest wspieranie rozwoju wartościowych studenckich projektów.

W jaki sposób efektywnie ulepszyć fakturowanie?

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet właściciele niewielkich firm wystawiają codziennie faktury - choć to w sumie wszystko zależy od tego jak funkcjonujemy. Być może mamy tylko kilku klientów, ale takich naprawdę sporych? Ciężko jednoznacznie powiedzieć, lecz tak naprawdę można śmiało powiedzieć, że jeżeli w grę wchodzi prowadzenie biznesu, w żadnym wypadku nie należy zakładać, iż fakturowanie nie jest istotną czynnością. Szczególnie, że wszyscy świetnie wiemy, iż w zasadzie polskie skarbówki, choć to w sumie zależy od rejonu, nie słyną z przyjacielskiego podejścia. W dużym skrócie - nie powinniśmy nigdy pozwolić sobie na jakieś wpadki mające związek z fakturami!

Obejrzyj