Syndicate content

Faktury

Dlaczego płatnicze zatory stanowią taki problem dla wielu firm, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Firmy w czasie wystawiania faktur dla swoich kontrahentów przeważnie będą im dawać im pewien czas, podczas jakiego powinna być dokonana płatność. I przeważnie przelewy będą wpływać w tym czasie, przez co firma mogła będzie zachować odpowiednią płynność.

Jak zarządzać obiegiem faktur, by przysłużył się naszej firmie? Trzeba go unowocześnić!

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa wykorzystujące papierowy obieg faktur powinny zastąpić go skanowaniem jak również elektronicznym obiegiem. To świetny pomysł dla wielu firm, gdyż gwarantuje całkiem duże oszczędności jak również mniejszą ilość robionych błędów podczas rozliczania tych dokumentów.

Z jakiego powodu warto korzystać z oprogramowania do wystawiania faktur poprzez przeglądarkę internetową?

Kalkulator
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od jej posiadacza wielu czasami teoretycznie nie związanych ze sobą sprawności oraz narzuca mu konieczność doskonałego dopasowywania się do modyfikacji otoczenia. Taką mobilność reakcji daje wykorzystywanie nowatorskich metod.

Czy naprawdę należy korzystać z usług księgowości?

księgowość
Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie biznesu, nawet w naszym kraju, zasadniczo nie należy do skomplikowanych. Zapewne procedurę i tak dałoby radę uprościć, lecz sugerowanie, że typowy Polak nie poradzi sobie z założeniem własnej firmy jest najzupełniej nieprawdziwe. Można tak naprawdę powiedzieć, iż osoba, która nie będzie radziła sobie z otworzeniem firmy, generalnie powinna na jakiś czas się wstrzymać.

Jakie aspekty posiada elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie?

przykładowa faktura
Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo firm, poza problemami ze swoją bieżącą działalnością, w trakcie której muszą wydajnie pracować i ustawicznie walczyć o klienta, ma różnego typu trudności związane z obowiązkami narzucanymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej prekursorskich rozwiązań, dzięki którym można przyśpieszyć określone procedury, co pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu i efektywny obieg dokumentów. Warto mieć także na uwadze fakt, że firmy są zobowiązane do gromadzenia wielu dokumentów, (które mogą być kontrolowane przez wyznaczone urzędy), co niejednokrotnie sprawia narastające kłopoty m.in. z archiwizacją dokumentacji.

Użyteczne narzędzia dla prowadzenia faktur

dokumenty do podpisania
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne nikomu nie trzeba nawet mówić o tym, że prowadzenie swojej własnej działalności gospodarczej właściwie w żadnej sytuacji nie jest łatwe, niezależnie nawet od tego, jaką w ogóle branżą akurat się zajmujemy. Przecież w każdej sytuacji musimy tutaj dbać o całe mnóstwo różnych spraw, bez których taka firma nigdy nie mogłaby działać rzeczywiście sprawnie.

Czym odznacza się sitodruk?

sitodruk
Źródło: flickr.com
Sitodruk jest najstarszą techniką odwzorowywania druku. Wziął się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy upiększali niniejszą metodą różnego rodzaju tkaniny. Aktualnie jest to jedna z przeważających technologii, która znalazła duże zastosowanie dzięki licznym atutom, jakie ma. Czym wobec tego wyróżnia się sitodruk?

Własna firma na wyciągnięcie ręki

Strategia biznesowa
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Na prowadzenie własnego biznesu decyduje się coraz więcej Polaków. Coraz większe ożywienie gospodarki krajowej, pozwala przyszłym przedsiębiorcom z optymizmem patrzeć w przyszłość. Młodzi absolwenci wyższych uczelni mają też możliwość skorzystania z licznych grantów finansowych. Przy uniwersytetach funkcjonują biura karier oraz inkubatory przedsiębiorczości, których zadaniem jest wspieranie rozwoju wartościowych studenckich projektów.

W jaki sposób efektywnie ulepszyć fakturowanie?

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet właściciele niedużych firm wystawiają każdego dnia faktury - chociaż to w sumie zależy od tego w jaki sposób funkcjonujemy. Może mamy wyłącznie kilku klientów, lecz takich naprawdę znaczących? Trudno jednoznacznie rzec, lecz w sumie można śmiało rzec, że jeśli w grę wchodzi prowadzenie firmy, w żadnym wypadku nie należy sądzić, iż akurat fakturowanie nie jest ważną czynnością. W szczególności, że wszyscy doskonale wiemy, iż w zasadzie polskie urzędy skarbowe, chociaż to w sumie zależy od rejonu, nie słyną z przyjacielskiego podejścia. W uproszczeniu - nie powinniśmy w żadnym wypadku pozwolić sobie na jakiekolwiek wpadki związane z fakturowaniem!

Obejrzyj