Syndicate content

finansowe

Czeka Cię rozliczenie pit - zrób to z wykorzystaniem aplikacji online!

pit 36
Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie zdecydowana większość robót urzędowych prowadzona jest z wykorzystaniem internetu. Dopuszczalne jest składanie wielu dokumentów za pośrednictwem szczególnych stron on-line, na jakich osiągalne są rozliczne formularze dostępne dla każdego człowieka.

Zawiłe pojęcia z ekonomii

Pieniądze, gotówka
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Czytając branżową prasę niekiedy trafić można na pojęcia, o jakich niewiele się wie. Bardzo dobrym przykładem są na przykład opcje, które dość często przewijają się w różnych okolicznościach, lecz w rzeczywistości niewiele osób wie bardziej szczegółowo, o co z nimi chodzi. Należy więc sięgnąć do fachowej literatury, z której można się dowiedzieć, że opcje są instrumentami finansowymi, które w określony sposób wiążą wystawcę oraz nabywcę opcji.

Kiedy funkcja komornika będzie szanowana

Oszczędności mogą uchronić cię przed komornikiem
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre profesje są naprawdę szanowane, jak na przykład lekarz, nauczyciel czy profesor akademicki. Inne nie wzbudzają konkretnych uczuć. Jeszcze inne zawody natomiast wiążą się z powszechną niechęcią. Należą do nich chociażby kontrolerzy autobusowych biletów lub komornicy. Niechętne odnoszenie się do tego rodzaju profesji jest jednak bardzo niesprawiedliwie, gdyż osoby, jakie je wykonują, trudnią się przecież własnymi obowiązkami - ostatecznie ktoś musi pracować w podobnym charakterze. Komornicy budzą również zazwyczaj strach, na przykład przed zlicytowaniem osobistego majątku. Niemniej jednak, żaden komornik sądowy we Wrocławiu czy w innym polskim mieście nie konfiskuje niczego, jeśli nie otrzyma takiego nakazu, wobec tego osoby uczciwe oddające swoje zadłużenia nie mają się czego z ich strony obawiać.

Obejrzyj