Syndicate content

finansowe

Czeka Cię rozliczenie pit - zrób to z wykorzystaniem aplikacji online!

pit 36
Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie zdecydowana większość robót urzędowych prowadzona jest z wykorzystaniem internetu. Dopuszczalne jest składanie wielu dokumentów za pośrednictwem szczególnych stron on-line, na jakich osiągalne są rozliczne formularze dostępne dla każdego człowieka.

Zawiłe pojęcia z ekonomii

Pieniądze, gotówka
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Czytając branżową prasę niekiedy trafić można na pojęcia, o jakich niewiele się wie. Bardzo dobrym przykładem są na przykład opcje, które dość często przewijają się w różnych okolicznościach, lecz w rzeczywistości niewiele osób wie bardziej szczegółowo, o co z nimi chodzi. Należy więc sięgnąć do fachowej literatury, z której można się dowiedzieć, że opcje są instrumentami finansowymi, które w określony sposób wiążą wystawcę oraz nabywcę opcji.

Kiedy funkcja komornika będzie szanowana

Oszczędności mogą uchronić cię przed komornikiem
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre zawody są naprawdę szanowane, jak chociażby lekarz, nauczyciel lub profesor akademicki. Inne nie wzbudzają jakichkolwiek uczuć. Jeszcze inne zawody z kolei wiążą się z dużą niechęcią. Należą do nich na przykład kontrolerzy autobusowych biletów bądź komornicy. Niechętne odnoszenie się do tego rodzaju profesji jest jednak bardzo niesprawiedliwie, gdyż osoby, które je wykonują, zajmują się jedynie swoimi obowiązkami - ostatecznie ktoś musi pracować w podobnym charakterze. Komornicy wywołują również zazwyczaj strach, przykładowo przed zlicytowaniem własnego majątku. Niemniej jednak, żaden komornik sądowy we Wrocławiu (Fabryczna) czy w innym lokalnym mieście nie konfiskuje niczego, gdy nie otrzyma takiego nakazu, wobec tego osoby uczciwe spłacające swoje zobowiązania nie mają się czego z ich strony obawiać.

Obejrzyj