Syndicate content

finansowe

Czeka Cię rozliczenie pit - zrób to z wykorzystaniem aplikacji online!

pit 36
Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie zdecydowana większość robót urzędowych prowadzona jest z wykorzystaniem internetu. Dopuszczalne jest składanie wielu dokumentów za pośrednictwem szczególnych stron on-line, na jakich osiągalne są rozliczne formularze dostępne dla każdego człowieka.

Zawiłe pojęcia z ekonomii

Pieniądze, gotówka
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Czytając branżową prasę niekiedy trafić można na pojęcia, o jakich niewiele się wie. Bardzo dobrym przykładem są na przykład opcje, które dość często przewijają się w różnych okolicznościach, lecz w rzeczywistości niewiele osób wie bardziej szczegółowo, o co z nimi chodzi. Należy więc sięgnąć do fachowej literatury, z której można się dowiedzieć, że opcje są instrumentami finansowymi, które w określony sposób wiążą wystawcę oraz nabywcę opcji.

Kiedy funkcja komornika będzie szanowana

Oszczędności mogą uchronić cię przed komornikiem
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre profesje są wyjątkowo szanowane, jak przykładowo lekarz, nauczyciel bądź profesor akademicki. Inne nie wzbudzają określonych uczuć. Jeszcze inne zawody z kolei wiążą się z dużą niechęcią. Należą do nich przykładowo kontrolerzy autobusowych biletów bądź komornicy. Niechętne odnoszenie się do takich profesji jest jednakże dosyć niesprawiedliwie, gdyż osoby, które je wykonują, trudnią się przecież własnymi obowiązkami - ostatecznie ktoś musi pracować w takim charakterze. Komornicy wywołują również z reguły strach, przykładowo przed zabraniem własnego majątku. Niemniej jednak, żaden komornik sądowy we Wrocławiu lub w innym polskim mieście nie konfiskuje niczego, kiedy nie otrzyma takiego nakazu, tym samym osoby uczciwe oddające własne zadłużenia nie mają się czego z ich strony bać.

Obejrzyj