Firma, która chce długo istnieć na runku powinna nauczyć się solidnie inwestować swój kapitał

Firmy, które nastawiają się na prawdziwy rozwój szukają nowych możliwości i rozwiązań, dzięki którym będą mogły nabrać wiatru w żagle. Obecnie nie ma z tym większych problemów, jednakże na ogół największą przeszkodą są pieniądze, które stanowią główną barierę w rozwoju firmy. Co można w tym zakresie robić? Oczywiście firma, która chce długo istnieć na runku powinna nauczyć się solidnie inwestować swój majątek. Istnieją ku temu różne możliwości.

prometeia.pl/pl/dotacje_ue/225/
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z nich są rzecz jasna inwestycje na Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej ramach istnieją rynki akcji, gdzie podmioty takie jak małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa mogą z powodzeniem inwestować licząc na duże zyski. Za przykład może służyć NewConnect – rynek akcji opierający na alternatywnym systemie obrotu. Inwestycje na takim rynku wiążą się zazwyczaj z wyższym ryzykiem w zamian za możliwie wysoki zwrot inwestycji, stąd też warto, aby firma weszła we współpracę z profesjonalistą, który będzie mógł dobrze zarządzać akcjami tak, aby przynosiły zysk.Autoryzowany doradca NewConnect - http://prometeia.pl/pl/autoryzowany_doradca/52/ - to zazwyczaj przedsiębiorstwa i spółki prawa handlowego, posiadające już minimum kilkuletnie doświadczenie na rynku kapitałowym i które trudniły się jak dotąd doradztwem finansowym czy audytem w tym zakresie. Aby stać się takim doradcą należy dostać się na specjalną listę NewConnect, po złożeniu stosownego wniosku i zapłaceniu określonej opłaty. Korzystanie z usług tego typu firmy wydaje się konieczne zwłaszcza wtedy, gdy nasza firma stawia dopiero pierwsze kroki na GPW, a równocześnie chciałaby względnie szybko zdobyć wysokie zyski.

oprogramowanie w firmie
Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna NewConnect jest rynkiem dla przedsiębiorstw o dużej dynamice wzrostu i liczących na kapitał rzędu paruset tysięcy złotych i więcej. Dla firm, które mają mniejsze zapotrzebowanie, choć również chciałyby się rozwijać i wprowadzać nowoczesne rozwiązania zostaje opcja jaką jest pozyskiwanie funduszy unijnych. W tym wypadku także warto rozpocząć współpracę z ekspertami, którzy posiadają doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych dotacji, by móc liczyć na to, że nasz projekt zdobędzie uznanie i będzie mógł zostać zrealizowany w oparciu o kapitał zewnętrzny. Szanse w tym przypadku są duże, z tym że projekt musi zostać profesjonalnie przygotowany i realizowany.

Obejrzyj