Firma, która chce długo istnieć na runku powinna nauczyć się solidnie inwestować swój kapitał

Firmy, które nastawiają się na prawdziwy rozwój poszukują nowych możliwości i rozwiązań, dzięki którym będą mogły nabrać wiatru w żagle. Obecnie nie ma z tym większych problemów, jednakże najczęściej największą przeszkodą są pieniądze, które stanowią najważniejszą barierę w rozwoju firmy. Co można w tym zakresie robić? Oczywiście firma, która chce na długo zaistnieć na runku musi nauczyć się inteligentnie inwestować swój majątek. Można to robić na wiele sposobów.

skorzystaj z pomocy
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z nich są rzecz jasna inwestycje na Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej ramach wyróżniamy rynki akcji, gdzie podmioty jakimi są małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa mogą z powodzeniem inwestować licząc na duże zyski. Za przykład może służyć NewConnect – rynek akcji opierający na alternatywnym systemie obrotu. Inwestycje na takim rynku wiążą się zazwyczaj z wyższym ryzykiem w zamian za możliwie wysoki zwrot inwestycji, stąd też opłaca się, aby firma weszła we współpracę z profesjonalistą, który będzie w stanie właściwie zarządzać akcjami i grać tak, aby wygrać.Autoryzowany doradca NewConnect - na przykład ten - to zwykle przedsiębiorstwa i spółki prawa handlowego, mające już co najmniej kilkuletnie doświadczenie na rynku kapitałowym i które trudniły się jak dotąd doradztwem finansowym czy audytem w tym zakresie. Żeby zostać takim doradcą należy dostać się na specjalną listę NewConnect, po wypełnieniu stosownego wniosku i zapłaceniu stosownej opłaty. Korzystanie z usług tego typu firmy jest konieczne szczególnie wtedy, gdy nasza firma dopiero zaczyna „zabawę” na GPW, a jednocześnie chciałaby relatywnie szybko dużo zarobić.

oprogramowanie w firmie
Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście NewConnect jest rynkiem dla przedsiębiorstw o dużej dynamice wzrostu i liczących na kapitał o wartości paruset tysięcy złotych i więcej. Dla tych, którzy mają mniejsze zapotrzebowanie, choć również chcieliby się rozwijać i wprowadzać innowacyjne rozwiązania zostaje opcja jaką jest pozyskiwanie funduszy unijnych. W tym wypadku również warto rozpocząć współpracę z doświadczoną firmą, która posiada doświadczenie w uzyskiwaniu unijnych środków, aby móc liczyć na to, że nasz projekt zyska uznanie i będzie mógł zostać zrealizowany w oparciu o kapitał zewnętrzny. Szanse jeśli o to chodzi są duże, z tym że projekt musi zostać fachowo przygotowany i realizowany.

Obejrzyj