Fotowoltaika - niesłychanie skuteczna „broń” w walce o czystsze otoczenie

To bezsprzecznie wyjątkowy „zakątek”. Słynie z kopców, precli, Smoka Wawelskiego, Sukiennic, przepięknej architektury, wyśmienitej kuchni, która jest „mieszanką” wielu różnorakich tradycji kulinarnych oraz.
fotowoltaika kraków
Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com


złom
Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com


.. zatrutego powietrza. Stolica województwa małopolskiego zajęła niechlubne pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zanieczyszczonych polskich miast.


reklamy
Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com


Pojawia się pytanie: jakie działania podejmują władze miejscowości, żeby odwrócić ów niekorzystny stan rzeczy i zadbać o zdrowie mieszkańców? (fotowoltaiki z Krakowa) właśnie za jej pośrednictwem pragnie walczyć ze smogiem. Prowadzone są rozmaite akcje edukacyjne zwiększające świadomość społeczną odnośnie odnawialnych źródeł pozyskiwania energii. Na intalację PV może sobie pozwolić niemal każdy, kto ma na własność, wynajmuje lub wydzierżawia dom. koszt całej inwestycji bardzo szybko się zwróci. Poza tym, nadwyżki wyprodukowanego prądu można sprzedać, zawierając umowę z elektrownią działającą w pobliskiej okolicy. Panele fotowoltaiczne zazwyczaj montuje się na dachu, choć równie dobrym „wyjsciem” często okazuje się instalacja na elewacji, a nawet bezpośpośrednio na powierzchni ziemi. Jedyny wymóg, jaki powinien zostać spełniony to właściwe padanie promieni słońca i brak cienia.
Dobrze byłoby zauważyć, iż aktualnie, nie tylko gospodarstwa domowe, ale również coraz więcej firm korzysta z fotowoltaiki.

Obejrzyj