Syndicate content

fundusze

Świadczenie dotacyjne czy umowa kredytowa?

crm
Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy, oprócz samorządów, są w latach 2014-2020 największymi beneficjentami unijnych funduszy. Ogółem na rozwój przedsiębiorstw będzie określonych 20 mld euro. Stąd już teraz należałoby dowiedzieć się, na co jak też na jakich regułach będzie można zdobyć unijne środki.


Najogromniejszy wachlarz wsparcia do dyspozycji mają mikro, małe jak też średnie przedsiębiorstwa.

Znaczące fundusze w ramach dotacji dla mieszkańców rodzimych miasteczek

dotacje dla rolników
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku Polska dostaje znaczne fundusze na realizację określonych celów. Czy nauczyliśmy się z nich należycie korzystać? Wstąpienie do Wspólnoty Europejskiej skierowało strumień środków do Polski.

Jakie aspekty posiada elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie?

przykładowa faktura
Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo firm, poza problemami ze swoją bieżącą działalnością, w trakcie której muszą wydajnie pracować i ustawicznie walczyć o klienta, ma różnego typu trudności związane z obowiązkami narzucanymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej prekursorskich rozwiązań, dzięki którym można przyśpieszyć określone procedury, co pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu i efektywny obieg dokumentów. Warto mieć także na uwadze fakt, że firmy są zobowiązane do gromadzenia wielu dokumentów, (które mogą być kontrolowane przez wyznaczone urzędy), co niejednokrotnie sprawia narastające kłopoty m.in. z archiwizacją dokumentacji.

Gdzie wymienić pieniądze przed zagraniczną podróżą

kantor wymiany walut
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Lato na półmetku. Jedni z nas właśnie rozpakowują walizki, inni tak długo wyczekiwany urlop mają wciąż przed sobą. Jeśli marzą nam się egzotyczne wyjazdy, warto zastanowić się gdzie wymienić złotówki na walutę kraju, do którego się udajemy. W przypadku dokonania niewłaściwego wyboru, koszty wymiany większej ilości gotówki mogą być bowiem przesadzone.

Dofinansowanie przez crowdfunding

crowdfunding
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie na całym świecie wzrasta zaciekawienie niebanalnym zjawiskiem, jakim jest tzw. finansowanie społecznościowe. Co więcej, nie jest to tylko ciekawość – ma ona przełożenie bowiem na znacznie wymierne sumy, za pomocą jakich da się zrealizować własny cel. Na czym polega fenomen crowdfundingu? Czynników posiadających wpływ na jego popularność jest dużo, aczkolwiek da się wyodrębnić parę tych najsilniej znaczących. Zdecydowanie natomiast jest to doskonały pomysł na wylansowanie własnej działalności , a także zebranie właściwej ilości środków na swój oryginalny projekt, o ile jest on wykonany z głową.

Firma powinno dobrze powiedzieć jak mają się jej finanse

Praca przy laptopie
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzimy swoją firmę, to bez wątpienia ciągle powinniśmy być na bieżąco z tym jak przedstawiają się nasze fundusze. Tylko wtedy będziemy mogli mieć świadomość, iż wszystko będzie funkcjonowało tak jak powinno, iż będziemy posiadali pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa, jak i też na sprawunek koniecznych produktów, dzięki czemu będziemy mieli szanse wszystko zrobić dla kontrahenta.

System ERP SAP w polskich firmach

oprogramowanie SAP w firmie
Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Niesamowicie trudno jest wytrzymać w dzisiejszych czasach bez specjalistycznego oprogramowania - w szczególności jeżeli w rachubę wchodzi firma. Wiadomo - przykładowo firma zajmująca się transportem nie zaskarbi już przychylności ludzi, jeżeli nie będzie mogła zagwarantować solidnych rozwiązań.

Także Ty Możesz inwestować z sukcesem i uzyskać wysokie dochody

świnka z banknotami jako przykład inwestycji
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym niezwykle wielokrotnie nasze społeczeństwo po wielokroć poszukuje sprawdzonych sposobów na podwyższenie swoich dochodów. Rozwiązań niewątpliwie jest bardzo niemało, niemniej jednakże nie zawsze wszystkie są godne uwagi. Praktyka niezwykle jasno pokazuje nam, ze niestety bez porządnej wiedzy niejednokrotnie możemy wplątać się w kłopoty finansowe, co bezsprzecznie odbije się niezmiernie niekorzystnie na stanie naszego portfela w długim okresie.

Czy zdobycie dodatkowych środków pieniężnych jest proste?

Pieniądze na firmę
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
W życiu ogromnie często zdarza się, że chcemy uruchomić jakieś efektywne przedsięwzięcie. Zazwyczaj oczywiście jest to związane z otworzeniem działalności gospodarczej. Praktyka wprawdzie po wielokroć pokazuje nam, że nasze fundusze, które są stosunkowo niewielkie w żadnym wypadku nie umożliwiają rozpoczęcia prowadzenia nadzwyczaj dobrze funkcjonującej firmy.

Obejrzyj