Syndicate content

fundusze

Świadczenie dotacyjne czy umowa kredytowa?

crm
Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy, obok samorządów, będą w latach 2014-2020 największymi beneficjantami unijnych funduszy. W sumie na rozwój przedsiębiorstw będzie określonych 20 mld euro. Toteż już teraz należałoby dowiedzieć się, na co i na jakich regułach będzie można pozyskać środki unijne.


Największy wachlarz wsparcia do dyspozycji mają mikro, niewielkie i średnie firmy.

Znaczące fundusze w ramach dotacji dla mieszkańców rodzimych miasteczek

dotacje dla rolników
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Corocznie Polska dostaje duże fundusze na realizację konkretnych celów. Czy potrafimy z nich w odpowiedni sposób korzystać? Wejście do Unii Europejskiej skierowało falę pieniędzy do naszego kraju.

Jakie aspekty posiada elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie?

przykładowa faktura
Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo firm, poza problemami ze swoją bieżącą działalnością, w trakcie której muszą wydajnie pracować i ustawicznie walczyć o klienta, ma różnego typu trudności związane z obowiązkami narzucanymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej prekursorskich rozwiązań, dzięki którym można przyśpieszyć określone procedury, co pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu i efektywny obieg dokumentów. Warto mieć także na uwadze fakt, że firmy są zobowiązane do gromadzenia wielu dokumentów, (które mogą być kontrolowane przez wyznaczone urzędy), co niejednokrotnie sprawia narastające kłopoty m.in. z archiwizacją dokumentacji.

Gdzie wymienić pieniądze przed zagraniczną podróżą

kantor wymiany walut
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Lato na półmetku. Jedni z nas właśnie wrócili z wakacyjnych wyjazdów, inni tak długo wyczekiwany urlop mają wciąż przed sobą. Jeżeli marzą nam się zagraniczne wojaże, powinniśmy zainteresować się wcześniej w którym miejscu wymienić złotówki na walutę kraju, do którego się udajemy. W momencie dokonania nieprzemyślanego wyboru, koszty wymiany większej ilości gotówki mogą być bowiem zawyżone.

Dofinansowanie przez crowdfunding

crowdfunding
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie na całym świecie wzrasta zaciekawienie niebanalnym zjawiskiem, jakim jest tzw. finansowanie społecznościowe. Co więcej, nie jest to tylko ciekawość – ma ona przełożenie bowiem na znacznie wymierne sumy, za pomocą jakich da się zrealizować własny cel. Na czym polega fenomen crowdfundingu? Czynników posiadających wpływ na jego popularność jest dużo, aczkolwiek da się wyodrębnić parę tych najsilniej znaczących. Zdecydowanie natomiast jest to doskonały pomysł na wylansowanie własnej działalności , a także zebranie właściwej ilości środków na swój oryginalny projekt, o ile jest on wykonany z głową.

Firma powinno dobrze powiedzieć jak mają się jej finanse

Praca przy laptopie
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli prowadzimy swoją firmę, to bez wątpienia cały czas musimy być na bieżąco z tym jak przedstawiają się nasze finanse. Jedynie wtenczas będziemy mieli szanse posiadać świadomość, iż wszystko będzie funkcjonowało tak jak należy, iż będziemy mieli pieniądze na rozbudowę przedsiębiorstwa, jak oraz też na zakup koniecznych materiałów, dzięki czemu będziemy mogli wszystko przygotować dla kontrahenta.

System ERP SAP w polskich firmach

oprogramowanie SAP w firmie
Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Niesamowicie trudno jest wytrzymać w dzisiejszych czasach bez specjalistycznego oprogramowania - w szczególności jeżeli w rachubę wchodzi firma. Wiadomo - przykładowo firma zajmująca się transportem nie zaskarbi już przychylności ludzi, jeżeli nie będzie mogła zagwarantować solidnych rozwiązań.

Także Ty Możesz inwestować z sukcesem i uzyskać wysokie dochody

świnka z banknotami jako przykład inwestycji
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym niezwykle wielokrotnie nasze społeczeństwo po wielokroć poszukuje sprawdzonych sposobów na podwyższenie swoich dochodów. Rozwiązań niewątpliwie jest bardzo niemało, niemniej jednakże nie zawsze wszystkie są godne uwagi. Praktyka niezwykle jasno pokazuje nam, ze niestety bez porządnej wiedzy niejednokrotnie możemy wplątać się w kłopoty finansowe, co bezsprzecznie odbije się niezmiernie niekorzystnie na stanie naszego portfela w długim okresie.

Czy zdobycie dodatkowych środków pieniężnych jest proste?

Pieniądze na firmę
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
W życiu ogromnie często zdarza się, że chcemy uruchomić jakieś efektywne przedsięwzięcie. Zazwyczaj oczywiście jest to związane z otworzeniem działalności gospodarczej. Praktyka wprawdzie po wielokroć pokazuje nam, że nasze fundusze, które są stosunkowo niewielkie w żadnym wypadku nie umożliwiają rozpoczęcia prowadzenia nadzwyczaj dobrze funkcjonującej firmy.

Obejrzyj