Gdzie będą lepsze warzywa i owoce, w hipermarketach czy na targowiskach.

Warzywa i owoce są jednym z najważniejszych produktów, jakie ludzie na co dzień kupują. Dostępne są one zarówno w hipermarketach, jak również w niewielkich sklepach i na różnego rodzaju placach targowych. Zwłaszcza place targowe cieszą się bardzo dużą popularnością, gdyż są tam duże szanse na to, żeby kupić towary zdrowe i równocześnie smaczne.
Dość często będą tam sprzedawać osoby, które mają kilka drzew w ogrodzie czy nieduży kawałek pola, i najczęściej ich owoce i warzywa uprawiane są bez udziału środków chemicznych. Przy dużych gospodarstwach jest to już nieuniknione, bo żaden producent owoców czy warzyw nie mógłby sobie pozwolić na to, żeby jakaś zaraza zniszczyła mu plony, dlatego też stosowanie różnych środków ochrony roślin jest niezbędne. Co prawda badania potwierdzają, że wykonywanie oprysków tak jak jest zalecane nie ma żadnego wpływu na jakość warzyw i owoców, lecz wielu klientów zdecydowanie woli, jak nic takiego nie miało miejsca. I właśnie na małych, lokalnych targowiskach będą oni mogli takie produkty znaleźć.Owoce
Autor: Speedcook
Źródło: Speedcook
Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że bardzo często na lokalnych bazarach owoce sprzedaż jest prowadzona nie przez ludzi mających swoje towary, a przez typowych handlujących. Nie mają oni plantacji ani sadów, a po prostu takimi produktami handlują, więc w ich przypadku nie ma żadnej gwarancji co do tego, jak wyglądały uprawy i jak dużo chemikaliów przy tym zostało użyte. Więcej na swiezyowoc.com.pl.


Podstawowym miejscem zaopatrywania takich handlarzy jest albo hurtownia owoców, albo giełda, na jakiej sprzedają producenci. Zakupy są przeważnie od różnych osób, w zależności kto ma potrzebne towary i po jakiej cenie. Osoby takie z powodu tego, że mają swoje stoiska właśnie na placach targowych, przez wielu klientów są uważane za sprzedających swoje plony rolników. W rzeczywistości tak nie jest, ale jedno należy przyznać, że przeważnie mają dobrej jakości produkty, szczególnie w porównaniu z tym, co można znaleźć na marketowych półkach. Z tego też powodu nadal większość konsumentów woli jednak kupować w takich miejscach.

Obejrzyj