Syndicate content

język

Szukasz bez skutku pracy? A może pójść na jakieś ciekawe szkolenie?

sprzątanie
Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przynajmniej raz poszukiwałeś pracy, na pewno wiesz doskonale, iż nie jest to bynajmniej takie łatwe. Bezrobocie w naszym państwie jest stosunkowo wysokie, więc czasem poszukiwanie pracy nawet przez dobrze wykwalifikowanych pracowników może trwać naprawdę długo.

Jaka jest oferta szkół językowych dla mieszkańców innych krajów którzy będą chcieli nauczyć się polskiego.

szkoła języków obcych
Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
O tym, że należy się uczyć języków obcych wie coraz więcej rodaków, bardzo zresztą to zresztą widać po ilości szkół językowych, jakie u się otwierają. Najczęściej uczonym się językiem to angielski, lecz dość popularne są także niemiecki, hiszpański i francuski.

Mało znane języki innych nacji – duże możliwości na polskim rynku pracy

studia
Źródło: http://www.sxc.hu/
Motywują nas do poznawania języków znanych. Wspomina się, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Język angielski już opanowałeś, drugi taki język też ci się przyda. To wszystko jest prawdą, znajomość angielskiego jest niezbędnym minimum, lecz wybór kolejnego jest bardzo ważny. Jednak zachęcamy do wyboru mniej znanego, bardziej niszowego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.

Tłumacze z Warszawy - sprawdź różne opcje

tłumacz
Autor: Jessica Spengler
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomość obcych języków to obecnie zupełna fundament udanego biznesu międzynarodowego. Wiele dokumentów dotyczących kooperacji wymaga przecież smacznego tłumacza, prawdziwego specjalisty w swej dziedzinie. Bez względu na to czy będzie to tłumaczenie z niemieckiego, rosyjskiego, angielskiego potrzeba położyć duży nacisk na decyzja osoby znającej profesjonalne słownictwo jak również wyrażenia charakterystyczne dla danej sfery wiedzy. Nie każdy tłumacz poradzi sobie bowiem tak samo fachowo z każdym zleconym mu tekstem, z tego powodu do jego wyboru fachowo podejść z niemałą dozą ostrożności.

Profesjonalny tłumacz języka ukraińskiego - zapłać za fachową usługę

tlumacz
Autor: Blake Burkhart
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie jest coraz większa liczba kontaktów z Ukrainą, zarówno gospodarczych, jak jak również kulturalnych, dlatego coraz częściej niezbędni są godni zaufania, kompetentni tłumacze. Wbrew powszechnej opinii język ukraiński może znacznie się różnić od rosyjskiego – występuje dla przykładu dużo zdradliwych słów a, także pozostałych językowych pułapek.

Obejrzyj