Języki zagraniczne, które będą wartościowe w podróżach

Co to jest? Słyszy się, gdy prezentuje się jakieś osobie przykładowe teksty napisane w języku hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, należy przyznać, że te języki robią wrażenie, wprowadzają niejasność, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest różnorodny i czasami dziwny. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto dobrze mówi w takim języku, a nie jest mieszkańcem tegoż kraju? Będziemy pod wrażeniem!


Co po maturze? Szkoła policealna!
Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com
Ale zanim to się stanie wyrazimy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, ”prosta”, gdyż ludzie, którzy mówią przykładowo po chińsku, czy arabsku, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie delikatne zapytanie. Niejednemu jednak będzie to odpowiadać, jakże przecież jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi zamknie się w sobie i wkurzy na dodatek, nie będzie chciał spotykać się z ludźmi, albo nie będzie mówił, że ma taka ciekawą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie wspomni o jego ciekawych umiejętnościach…


Niemniej, w takim stanie rzeczy jest zdecydowanie więcej zalet, ale przykładowo nauka języka hindi (lekcje indonezyjskiego) i dostępne pod ręką słowniki czy podręczniki to rzecz jasna niełatwa sytuacja. Ciężko oczekiwać, żeby takowe pomoce naukowe sprzedawały się, ich tam zwyczajnie nie ma. Obecnie można jednak zakupić książki przez Internet, słowniki przez Internet. Jeśli rozchodzi się o język indonezyjski to sytuacja jest jeszcze dziwniejsza. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej fachowymi pomocami.


Interesującą możliwością są dwa inne języki: holenderski (niderlandzki) i islandzki (niderlandzki dla każdego). Nauka tegopierwszego języka przydaje się w szczególności osobom udającym się do Holandii do pracy, ten drugi zaś można traktować, jako wydatek we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, identycznie, jak inne pomoce naukowe są łatwo osiągalne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest zdecydowanie trudniej,ale (odnośnik do strony) jeśli ktoś chce, dostanie odpowiednie materiały do nauki.

Obejrzyj