Języki zagraniczne, które będą wartościowe w podróżach

Co to jest? Można usłyszeć, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, należy przyznać, że te języki pozytywnie zaskakują, zadziwiają i wprowadzają zakłopotanie, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki dziwny jest ten świat. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto zna taki język, a nie pochodzi z tego kraju? Będziemy pod wrażeniem!


Co po maturze? Szkoła policealna!
Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com
Ale zanim to się stanie wypowiemy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, „banalna”, ponieważ ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie delikatne zapytanie. Jednemu jednak będzie to pasować, jakże przecież jest miło, kiedy można komuś zaimponować, drugi natomiast zamknie się w sobie i wkurzy na dodatek, nie będzie chciał spędzać czasu z ludźmi, albo nie będzie mówił, że posiada taka interesującą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie opowie o jego umiejętnościach…


Tym niemniej, w takim stanie rzeczy jest zdecydowanie więcej zalet, ale przykładowo nauka języka hindi (ciekawy język hindi) i dostępne na wyciągnięcie ręki słowniki czy podręczniki to oczywiście niełatwa sytuacja. Trudno wymagać, żeby takowe pomoce naukowe sprzedawane były przez księgarnie, ich tam po prostu nie ma. Zawsze można jednak zamówić książki, słowniki przez Internet. Jeśli chodzi o język indonezyjski to sytuacja jest jeszcze dziwniejsza. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej przeznaczonymi do nauki pomocami.


Dobrą opcją są dwa języki europejskie: holenderski (niderlandzki) i islandzki (nauka języka holenderskiego). Nauka tego pierwszego przydaje się przede wszystkim osobom wyjeżdżającym do Holandii w celach zarobkowych, ten drugi zaś można traktować, jako inwestycję we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, podobnie, jak inne pomoce naukowe są dobrze dostępne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest nieco gorzej,ale jeśli ktoś chce, dostanie odpowiednie materiały do nauki.

Obejrzyj