Jak ocenić swój personel?

Solidny pracownik jest bezcenny - takowy człowiek potrafi wzbudzić szacunek u swojego chlebodawcy. Jednakże nieprzeciętnych pracowników to wbrew pozorom aż tak niesamowicie wielu to nie ma.


Pracownicy w firmie
Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczo człowiek traktuje swoje stanowisko jako obowiązek, coś dzięki właśnie czemu ma możliwość zarabiać uczciwie na typowy żywot. Taki świat, w którym dosłownie każdy pracownik doskonale wywiązuje się z własnych obowiązków służbowych jest niemożliwy. A zresztą czyż w wielu przypadkach może nie jest tak, że to głównie wina szefostwa?

Jeśli sporo osób odpowiedzialnych za personel skupia się tylko na oszczędzaniu, nie inwestuje pieniędzy w kursy doszkalające, nie mówiąc o podwyżce, ciężko miewać ogromne wymagania. Zresztą to również zależy od rodzaju firmy.

W jaki sposób sprawdzić swojego podwładnego? Z pewnością czymś najbardziej znaczącym jest to, aby orientować się jak wielce istotna, w chyba każdej sferze, jest bardzo szczera pogawędka. Przykładowo sporo daje ocena 360, zatem pytamy danego pracownika, ale także kogoś innego. To dobrze, ponieważ jakby nie patrzeć będziemy mogli szczegółowo sprawdzić pracownika. W żadnym przypadku nie powinno się zakładać, że rzetelna opinia pracownika jest niemożliwa. Zasadniczo ocenianie innych jest trudne, lecz to akurat możliwe.

Zadowoleni pracownicy
Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy również, iż jakby nie patrzeć w niesamowicie wielu przypadkach zwykli przedsiębiorcy najzupełniej nie umieją rozmawiać z innymi. No cóż, być może to z tego powodu, że na dzień dzisiejszy w biznesie przede wszystkim rządzą ludzie chowani w erze socjalizmu? Fajnie, iż są fachowcy od rozmów, psycholog biznesowy jest ostatnimi czasy coraz popularniejszą personą.

Zwróćmy również własną uwagę na to by w żadnym razie nie zapominać, że szef także może być oceniany. No co jak co, ale to w sumie dla dobra jego biznesu. Może oceny pracownicze sprawią, iż wpadnie one na interesujący pomysł, który wielce do przodu popchnie cały biznes? Naprawdę prawdopodobny scenariusz. A więc nie bójmy się ocen, z obu stron, bo w 100% szczera dysputa, ankieta, dają skutki o jakich zapewne nie mieliśmy do teraz żadnego pojęcia.

Obejrzyj