W jaki sposób samemu nałożyć fototapetę na ścianę?

Jeżeli mamy swój dom albo mieszkanie, chcielibyśmy je ładnie urządzić, by dobrze się mieszkało. Jedną z rewelacyjnych metod na interesującą aranżację jest wykorzystanie fototapet.
Wybierając fototapety w naprawdę dużych rozmiarach możemy mieć pewność, że będzie doskonale wyglądać i z pewnością zwróci uwagę każdego, kto zechce nas odwiedzić. Co istotne, tego rodzaju dekoracja ścienna jest prosta w nałożeniu. Nie potrzebujemy usług fachowców, ponieważ samodzielnie wszystko zrobimy.W pierwszej kolejności powinniśmy właściwie przyszykować ścianę. Malowaną ścianę należy umyć mydłem malarskim bądź papierem ściernym, gdy było nałożonych więcej warstw. Ściana, na której jest już naklejona inna tapeta, także wymaga trochę zachodu. W sklepie znajdujemy stosowny środek do jej ściągania, a potem pozbywamy się całej dekoracji. Przygotowania są ekspresowe, jeśli nie pomalowaliśmy ścian ani nic na nie przyklejaliśmy. W takiej sytuacji wystarczy parę godz. wcześniej ją zagruntować. Drugim krokiem nakładania fototapety jest zaznaczenie miejsc, w jakich będziemy przyklejać ozdobę. Konieczna nam do tego poziomica, by wszystko dobrze wymierzyć.
Fototapeta, kobieta w tańcu
Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
W sklepie, w jakim kupujemy tapety, musimy także kupić właściwy klej. Nim go zastosujemy, czytamy instrukcję, gdyż jego użycie może się różnić zależnie od rodzaju zakupionych tapet. Główna zasadą jest równomierne stosowanie kleju. Gdy trochę wyschnie, przyklejamy tapetę. Jeżeli klej będzie zbyt mokry, powstaną ciężkie do usunięcia pęcherzyki powietrza. Tapetę najlepiej jest przyklejać z lewej strony, od góry. Warto również wspomnieć o : naklejkach dekoracyjnych Trzeba też rozpoczynać od okien oraz drzwi, a później iść dalej. Tapetę po naklejeniu dociska się wałkiem, kierując się z góry na dół oraz od środka ku jej brzegom. Nadmiaru kleju można pozbyć się mokrą ściereczką bądź ostrym nożykiem.
Jeśli chcielibyśmy zrobić miejsce na gniazdko czy kinkiet, ma być mniejszy aniżeli określony przedmiot. Nim jednak przystąpisz do zamontowania fototapet, musisz wybrać właściwy wzór. Dopasuj go do charakteru całego wnętrza, a więc na przykład mebli i innych dodatków, a wszystko będzie zgraną całością. Zauważysz, jak fantastycznie fototapeta ozdobiła wnętrze oraz na pewno rozważysz zakup następnej do pokoju dziecka bądź do sypialni. Zobacz także http://twoje-fototapety.pl/

Obejrzyj