Jak w ostatnich latach rozwinął się rynek kurierskich przesyłek, jak duże możliwości mają obecnie klienci.

W ostatnich latach niesamowicie rozrosły się na naszym rynku firmy kurierskie. W dużej mierze jest to efektem ogromnej popularności zakupów internetowych, które stanowią coraz większy procent całościowego handlu.
jakość
Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Klienci ogromnie polubili takie zakupy, ponieważ są niezwykle wygodne i niejednokrotnie również znacznie tańsze niż w tradycyjnych sklepach. A że wszystkie te zakupy muszą jakimś sposobem dotrzeć do zamawiającego, to tu właśnie będzie miejsce dla kurierów. W ostatnim czasie widoczne poprawie uległ standard ich usług, obecnie normą jest przykładowo doręczenie na następny dzień roboczy. Ogromna konkurencja wymusiła także spore obniżki cen, aktualnie bez żadnego problemu można nadać paczkę już za niecałe dwadzieścia złotych, a firmy zapłacą jeszcze mniejsze kwoty.


cennik
Autor: PO: Selected
Źródło: PO: Selected


Firmy przeważnie mają podpisane długoterminowe umowy na obsługę wysyłek, dzięki czemu otrzymać mogą bardzo atrakcyjne ceny. Trochę inaczej będzie w przypadku klientów indywidualnych, lecz i tu bez problemów da się znaleźć odpowiednio taniego kuriera. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład broker kurierski, działa on na zasadzie pośrednika, oferując usługi współpracujących z nim kurierów - najtanszeprzesylki.pl/o-nas. Dzięki temu po pierwsze może zaproponować znacznie korzystniejsze ceny niż są w oficjalnym cenniku, a poza tym porównać można poszczególne oferty i wybrać najkorzystniejszą.


W przypadku firm coraz popularniejsze zaczynają także być przesyłki paletowe - https://www.najtanszeprzesylki.pl/porownaj-palety. Mają one ten plus, że palety są zestandaryzowane, tak więc wygodnie się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza końcowemu klientowi.

Obejrzyj