Jak wybierać akcje spółek, aby zyskać a nie stracić?

Inwestycje na giełdzie to ciągłe podejmowanie ryzyka. Wybierając instrumenty finansowe do portfela inwestycyjnego, musimy zadać sobie pytanie, czy akcje danej spółki w rzeczywistości mogą wiązać się z zyskiem?
Ocenianie przyszłej sytuacji na giełdzie nie jest zadaniem łatwym, tylko inwestorzy z bogatym stażem są w stanie w jakimś stopniu oszacować ryzyko, związane z kupnem danych akcji, jednak nawet oni co jakiś czas popełniają błędy - sprawdzaj akcje spółek energetycznych. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze? Jak nie nabyć akcji, które z pewnością nie przyniosą nam zysku? Nie ma jednej prostej odpowiedzi na powyższe kwestie, ryzyko giełdowe istnieje we wszystkich transakcjach.

notowania giełdowe
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj na pewno bezpiecznie jest inwestować w akcje PGNiG. Niemałą popularnością cieszą się też akcje JSW. Moda ta wynika z faktu że, inwestorzy ufają spółkom, które mają swój rozkwit. Ponadto spółki, które potrafią utrzymać się, a nawet rozbudować, w dobie kryzysu są spółkami dobrze rokującą na przyszłość.

Oceniając przyszłą wartość nabywanych akcji, należy upewnić się, w jakiej kondycji finansowej dana spółka się znajduje. Akcje PGNiG są w chwili obecnej dużo warte, gdyż niskie ceny ropy naftowej szybko poprawiają wyniki spółki, a kłopoty konkurencyjnych spółek również umacniają jej pozycję na rynku - czytaj http://comparic.pl/jsw/. Inwestowanie w akcje JSW jest aktualnie dość popularne, dobrze jest jednak mieć na uwadze zmiany rynkowe w zakresie energii węglowej. Przewidywanie przyszłego formowania się rynku to zdolność, bardzo przydatna na rynku giełdowym.
Pozwala na trafną ocenę bieżącej jak również przyszłej sytuacji, przewidywanie tendencji cenowych oraz odpowiednio prędkie podejmowanie działań, dzięki którym można niemało zarobić. Doświadczeni gracze giełdowi odradzają inwestowanie w akcje w trendzie spadkowym, życie w nadziei na to, iż sytuacja wkrótce odmieni się na lepsze jest bezpodstawne i zwykle nie przynosi oczekiwanych rezultatów finansowych. Za akcje silnych spółek o silnej pozycji na rynku trzeba co prawda więcej zapłacić, ale jest to z pewnością inwestycja, która się opłaci.

Obejrzyj