Jaka jest oferta szkół językowych dla mieszkańców innych krajów którzy będą chcieli nauczyć się polskiego.

O tym, że należy się uczyć języków obcych wie coraz więcej rodaków, widać to zresztą doskonale po ilości językowych szkół, jakie u nas działają. Najczęściej uczonym się językiem to angielski, lecz dużą popularnością się tez cieszą niemiecki, hiszpański i francuski.


Szkoły uczą według różnych systemów, jedne nastawiają się na konwersję i mówienie, a inne dużo większy nacisk kładą na gramatykę i słownictwo. Okazuje się jednak, że zapotrzebowanie jest również w przeciwną stronę, to znaczy obcokrajowcy chcą się uczyć mówić po polsku. Jak się okazuje, język polski to jeden z trudniejszych języków do nauczenia się.

Ogromna ilość gramatycznych form, odmiany i czasy sprawiają, że obcokrajowcy bardzo często łamią na nim sobie swoje języki. A że do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej osób z zagranicy, nie tylko do pracy, ale i na zwiedzanie, to bardzo często chcą oni nauczyć się mówienia po polsku. Czasami są w stanie samodzielnie to zrobić, a niekiedy decydują się na skorzystanie z pomocy jednej z licznych szkół które oferują szkolenia dla obcokrajowców, czyli tzw. kursy języka polskiego w Warszawie.

kurs językowy na sali
Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu kursy polskiego Warszawa są coraz chętniej wybierane przez osoby chcące nauczyć się pisania i mówienia po polsku. Są one przeznaczone zarówno dla prywatnych klientów, jak również dla różnego rodzaju firm, ambasad i instytucji chcących polepszyć znajomość języków u swoich ludzi. Propozycja jest najczęściej dostosowywana do oczekiwań i potrzeb zainteresowanych grup. Zajęcia odbywać się mogą zarówno w siedzibie językowej szkoły, jak też w dowolnej lokalizacji wskazanej przez klientów. Istotne jest również to, że językowe szkoły proponują wiele różnych programów i metod nauki.


W przypadku kursów języka polskiego oczekiwania klientów będą bardzo zróżnicowane, jedni będą chcieli nauczyć się dobrego komunikowania się, inni chętnie zechcą się poczuć w Polsce jak u siebie w domu, a innym jeszcze jest potrzebny zaawansowany język techniczny. I do tych wszystkich potrzeb szkoły dostosowują swoją ofertę, często dostosowując ją jeszcze pod specyficzne oczekiwania niektórych klientów.

Obejrzyj