Jaki kosmetyk nabyć naturalny czy tradycyjny?

kosmetyki ekologiczne od paru lat zyskują na coraz ogromniejszej wziętości. Wzrost świadomości powoduje, iż kosmetyki ekologiczne są ochoczo kupowane jak też wykorzystywane przez kobiety a także mężczyzn.
Jako konsumenci mamy jednakże Wybór. Półki sklepowe gną się od tradycyjnych kosmetyków, zaś ich producenci wprost zalewają nas reklamami. Nierzadko kupujemy kosmetyki tradycyjne ze względu na ich bezproblemowy dostęp a także to, iż tak naprawdę nie odczytujemy składów i nie mamy pojęcia co właśnie nabywamy. Wydajemy przy tym czasami wiele pieniędzy. Kosmetyki naturalne to opcja dla tych nabywanych w drogeriach a także uśmiech w stronę ekologii - Organique. Tak zatem, w jaki sposób dopasować najlepszy kosmetyk? Kosmetyki naturalne powstają z komponentów wywodzących się z upraw ekologicznych. Kosmetyk ekologiczny nie może mieścić substancji szkodliwych przytoczonych na listach organizacji certyfikujących, ich skład winien być bezproblemowy do zidentyfikowania z etykietą. Jeżeli dany kosmetyk zawiera bezpieczne komponenty nadaje mu się certyfikat. Kosmetyki tradycyjne nie posiadają certyfikatu, a więc nie ma pewności czy będą one bezpieczne dla zdrowia. Takie kosmetyki są w większości wypadków tańsze, bo producenci nie ponoszą dodatkowych kosztów certyfikatu. Tym samym, niską ceną zachęcają do ich kupowania - https://www.organique.pl/sklep/22-olejki-eteryczne.


zakupy
Źródło: flickr.com
W ekologicznych kosmetykach nie ma parabenów, syntetycznych substancji zapachowych oraz konserwujących ani także emulgatorów. W związku z czym odróżniają się od tradycyjnych w znacznym stopniu. Naturalne kosmetyki https://www.organique.pl/sklep/30-szampony nie zachwycają mocnymi zapachami, barwą ani konsystencją.


Szampony nie pienią się tak jak tradycyjne. Każdy musi więc przyzwyczaić się do nowego wariantu kosmetyku. Absolutnie naturalna forma kosmetyków powoduje, że czujemy się bezpiecznie a nasza skóra może w końcu odetchnąć.

Obejrzyj