W jaki sposób nie należy pucować ekranu LED i z jakiej przyczyny?

Ekrany LED współcześnie podbijają rynek, są użytkowane między innymi w przeróżnych postaciach reklamy i prezentacji usług oraz towarów, aczkolwiek większość z nas ma w swoim domu telewizory z ekranem LED a także komputery z monitorem ledowym.
nośniki reklamowe
Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Taki ekran LED (dailymotion.com/video/xrmd8z_ekran-led-polkowice-dk-3-tel-782-666-777_lifestyle) charakteryzuje się znaczną praktycznością, ma świetne parametry, które pozwalają na pozyskanie perfekcyjnej jakości obrazu, ekrany LED zachwycają również mocną oraz intensywną kolorystyką. Jednak o taki ekran powinno się poprawnie dbać.

Należałoby dowiedzieć się w jaki sposób nie powinno się porządkować ekranu LED i z jakiego powodu jest to tak istotne. Do ekranów ledowych przeznaczone są specjalne środki czyszczące i wyłącznie takich trzeba używać. Wykorzystywanie innych specyfików czyszczących mogłoby spowodować uszkodzenie ekranu, na przykład jego zarysowanie albo też odkształcenie faktury. Ekrany LED nie przylegają współcześnie do najtańszych, w związku z tym zniszczenie takiego ekranu przez jego niewłaściwą pielęgnacje może okazać się dosyć dużym ciosem. Podczas czyszczenia ekranu LED nie trzeba też rozpylać specyfików czyszczących bezpośrednio na sam ekran, zdołałoby to spowodować dostanie się wody/środka czyszczącego do środka ekranu, a to prawdopodobnie przyczyniłoby się do zaistnienia jakiejś usterki. Takie środki rozpylamy wyłącznie na ściereczkę i za jej pomocą subtelnymi ruchami czyścimy ekran.telebimy reklamowe w mieście
Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotne jest też pamiętanie o tym, że nigdy nie czyścimy ekranu kiedy jest on włączony. Wobec tego jeśli chcesz zabrać się za polerowanie telewizora ledowego albo ekranu komputera - na początku wyłącz sprzęt. W przeciwnym razie mogłoby to spowodować spięcie (co być może zdoła przyczynić się do zaistnienia kłopotliwej i niełatwej do usunięcia usterki) a nawet do wybuchu pożaru! Z pewnością powinno się pamiętać o tych środkach ostrożności. Sprzątanie ekranów ledowych (ważny link) faktycznie nie jest kłopotliwe bądź skomplikowane, jednakże powinno stosować się do pewnych zaleceń. Są one proste do zapamiętania, a środki i materiały przeznaczone do porządkowania takich ekranów istotnie nie są kosztowne, wskutek tego na ich nabytek bez wątpienia nie wydasz dużo pieniędzy.

Obejrzyj