Jeśli planujemy nabyć samochód ciężarowy, to musimy wziąć pod uwagę sporo kwestii. Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Obecnie całkiem duża część inwestorów rozpatruje wejście w firmę oferującą usługi transportowe, by wozić towary na trasach krajowych, ale także za granicą. W tej sytuacji trzeba wydać pieniądze na dobre pojazdy, ponieważ bez popularnego TIR-a nie można brać pod uwagę długich tras. Którą więc kupić ciężarówkę?
ciężarówka - logistyka
Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
No tak, choć pomysł zakupu ciężarówki i oferowania usług transportowych wydaje się całkiem prosty, to należy pamiętać, że w rzeczywistości tak nie jest. To praca wymagająca dużych nakładów środków. Nieużywana ciężarówka, jak ciężarówki daf, kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, bo należy przecież dodać koszty myta oraz podatków, naprawy i ubezpieczenia, wypłaty pracowników i bonusy. Bardzo istotną kwestią, bez której nie będziemy w stanie zacząć przygody z branżą zajmującą się transportem jest zakup ciężarówki. Do Polski wciąż często sprowadzane są pojazdy z Zachodu, jak Wielka Brytania lub Holandia. Istotne informacje odnajdziesz też tutaj: linkuję.

Są z pewnością korzystniejsze cenowo od nowych pojazdów, ale z racji konkretnego przeznaczenia posiadają bardzo dużo przejechanych kilometrów, a to winduje prawdopodobieństwo możliwych usterek. Normalny TIR robi mniej więcej 10 000 kilometrów na miesiąc, nietrudno więc policzyć, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Miejmy więc na uwadze to, iż gdy kupujemy dość stare auto, to z pewnością zdarzy się jakaś naprawa. Najpewniejszym wyborem będzie w takim wypadku zakup nowego samochodu ciężarowego. Będzie na pewno służyć przez kilka początkowych lat. Wypożyczenie również daje interesujące rozwiązania, ponieważ sprzedawca ma obowiązek zapewnić sprawne auto. Dla zaciekawionych tematem: sprawdzone naczepy poleasingowe.
ciężarówki
Autor: AngieD.
Źródło: http://www.flickr.com
W taki sposób możemy nabywać inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co do pojazdów z dużym\ze sporym przebiegiem, nasuwa się jeszcze dodatkowa kwestia. Mianowicie warto wiedzieć, że ciągle zatwierdzane są nowe kategorie myt. Tak więc, im więcej pojazd spala, tym większe myto będziemy płacić za kilometr. To często kwestia niewielkiej różnicy za kilometr, więc wydaje się niewiele, lecz po kilkuset tysiącach kilometrów znaczniej sensowny jest zakup ciężarówki z bardziej ekonomicznym spalaniem.

Obejrzyj