Krótka prezentacja najczęściej spotykanych typów transportu najróżniejszych towarów, ich wady i zalety.

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupach jest zapewnienie odpowiedniego transportu towarów. Aktualnie nie ma z tym większych problemów, bowiem bez względu na miejsce przeznaczenia można bez przeszkód zamówić przewoźnika, który wszystko dowiezie.
spa
Autor: Take Back Your Health Conference
Źródło: http://www.flickr.com


drukarnie
Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna za odpowiednią opłatą, ale na szczęście są w tym zakresie różne możliwości jeżeli chodzi o ceny. Najbardziej popularny obecnie jest transport kontenerami, ogromne statki pływają pomiędzy wieloma portami, więc bez żadnego problemu można zorganizować dostawę nawet na najbardziej odległy koniec świata. Ten typ transportu jest jednym z tańszych, lecz trzeba się liczyć z dość długim, wynoszącym nawet kilka tygodni czasem oczekiwania. Alternatywą na niektórych trasach staje się transport kolejowy, przy bardzo podobnych kosztach trwa on dużo krócej.


dłużnik
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli komuś będzie zależeć na dużej szybkości, a cena nie jest najistotniejsza, to idealnie będzie się nadawał transport lotniczy - sprawdź tutaj. Przy produktach szybko się psujących niekiedy nie ma innego wyjścia, jak dostarczenie ich właśnie w taki sposób, taka forma przewozu cieszy się także dużym powodzeniem w przypadku niewielkich gabarytowo, małych przesyłek. Samolot ma ten niezaprzeczalny plus, a mianowicie szybkość, lot do oddalonych o kilka tysięcy kilometrów miejsc nie będzie trwał więcej niż kilkanaście godzin.


Na lokalnych rynkach coraz częściej wykorzystywany jest także transport paletowy - transport paletowy. Jeśli chodzi o niego podstawową jednostką załadunkową jest paleta z rozłożonymi na niej towarami na odpowiednią wysokość.

Obejrzyj