Które szkolenia warto zrobić, aby odnaleźć zatrudnienie?

Żyjemy w czasach, gdy rozwój jest niezwykle w cenie i wymagany przez rynek pracy. Minęły już czasy, gdy w jednym miejscu pracy pracowało się przez kilkanaście albo nawet więcej lat. Dziś miejsce pracy zmienia się często i nieustannie gromadzi nowe umiejętności, aby nie wypaść z obiegu i nie utracić szansy na znalezienie dobrej pracy. Które szkolenia powinniśmy zrobić?


Niełatwo jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, bo w dużej mierze zależy to od obecnie posiadanych kwalifikacjach oraz planowanej drogi kariery. Osoby, które pracują w branży finansowej, mogą się zaintrygować kursami związanymi z obsługą programów księgowych, baz danych czy systemu SAP.
kursy
Autor: Shane Global
Źródło: http://www.flickr.com
Opcji jest rzeczywiście dużo. Rozsądnie jest też posiadać papiery wiążące się z prowadzeniem projektów. Osoby trudniące się online marketingiem mogą natomiast zainteresować się kursami z zakresu PR, copywritingu, działań social media itp. A jakie szkolenie będzie najlepsze dla mnie? Żeby udzielić sobie odpowiedzi na to pytanie, dobrze jest sprawdzić oczekiwania pracodawców, dla których chcielibyśmy pracować. Zazwyczaj odnaleźć tam można informacje tak o wymaganych jak i pożądanych umiejętnościach. Inspiracji szukać można również w ofertach firm prowadzących szkolenia. Jeżeli interesują nas rzeczywiście dobre szkolenia kat T (nasz biuletyn: www.manewr.eu) trójmiasto (http://www.proecoone.com/oferta/szkolenia/), Warszawa (szkolenia warszawa), Katowice oraz inne największe miasta będą najodpowiedniejsze na zwiększanie kwalifikacji.

W największych miastach znacznie łatwiej także odnaleźć szkolenia specjalistyczne, niecieszące się zbyt dużą popularnością. Coś dla siebie odnajdzie tak osoba, która chce zmienić branże i zacząć karierę detektywa, programisty, groomera itp. Zakładając, że interesuje nas (kurs opiekunka proecoone.com) bądź opiekun osób starszych, wycieczek młodzieżowych, bez trudności odszukamy co najmniej parę obiektów szkoleniowych, które pomogą nam w uzyskaniu właściwych kwalifikacji.
Wystarczy tylko odpowiednio poszukać.

Obejrzyj