Lean Management czyli w jaki sposób skutecznie ulepszyć wyniki w przedsiębiorstwie

Bezkonkurencyjność nowoczesnej firmy szczególnie zależy od kompetencji kadry zarządzającej. Tymczasem dobre przywództwo niekiedy nie wystarcza. Wówczas powinno się wdrożyć stosowne procedury, dzięki którym zmodernizuje się działanie przedsiębiorstwa. Rzecz jasna markę współtworzą przede wszystkim pracownicy, jak również takie elementy jak usługi oraz kultura organizacji. Aby znacząco zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa należy podejść do tej kwestii całościowo.


szkolenie
Autor: Association of Online Publishers
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną ze efektownych metod zarządzania firmą jest tzw. Lean Management, którego istotą jest ograniczanie pewnych funkcji realizowanych standardowo w dużych przedsiębiorstwach oraz eliminowanie wszelkich czynników, które ograniczają wydajność pracy. Jest to technika wielokrotnie stosowana w amerykańskich koncernach przemysłu samochodowego, przykładowo General Motors czy też fabrykach przemysłu lotniczego. Kluczem do sukcesu dzięki zastosowaniu metody Lean jest zarządzanie bez marnotrawstwa, czyli działalności, która wymaga pracy, lecz nie daje wymiernych efektów. W myśl tej zasady chodzi o to, aby maksymalnie uprościć procedury zarządzania i funkcjonowanie danej organizacji - http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-green-belt/.


Warto wiedzie, że wprowadzenie tej koncepcji jest korzystne, jak zwiększenie rentowności firmy, poprzez zredukowanie kosztów ,a także zwiększenie większej uwagi na życzenia konsumentów. Jeśli koncepcja jest zastosowana właściwie, wtedy można również liczyć na zwiększenie poczucia satysfakcji pracowników, przede wszystkim dzięki celniejszej komunikacji między kierownikiem a podwładnym. Pracownik, który jest silnie zmotywowany, będzie się identyfikował z sukcesami całej firmy. Polecamy http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-black-belt/


szkolenie
Autor: Association of Online Publishers
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy na rynku szkoleniowym działa wiele rzetelnych firm, które oferują skuteczne szkolenia lean dla biznesu. Zostały one celowo zaprojektowane tak, aby uczestnicy przyswoili sobie kluczowe umiejętności i podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe. To bardzo ważne, aby szkolenie odbyło się w formie warsztatowej. Wówczas uczestnicy mają możliwość bezbłędnego zastosowania nabytych umiejętności we własnym środowisku pracy. Zajęcia z Lean Management zapewniają poprawę wydajności przedsiębiorstwa wówczas, gdy równolegle wprowadza się narzędzia, które służą poprawie jakości procesu zarządzania.
Autor www.abk.pl

Obejrzyj