Leasing czy wynajem?

Masz pomysł na własną firmę? Nie zwlekaj z jego realizacją! Tym bardziej, że, osoby mające zamiar usamodzielnić się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój całego przedsięwzięcia - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności.

Z inicjatywą dla przedsiębiorców, przychodzą również firmy leasingowe. Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się W dzisiejszych czasach maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny do robót drogowych, fundamentowych i ziemnych (koparki jcb), obrabiarki do metalu czy maszyny do pakowania czy foliowania.
budowa
Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com
Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. koparki kołowe posiada wiele wymiernych zalet. W przypadku przyznania kredytu kredytobiorca ma prawo pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast finansuje ją firma leasingowa. Korzyści płynące z leasingu da się zauważyć również, porównując go z dzierżawą. Umowa leasingu (sprawdź) zawsze jest zawierana na czas określony, natomiast umowa najmu jest zwykle trwa krócej (zależnie od potrzeb). Oprócz tego w przypadku wynajmu nie mamy prawa wykupu maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing. Warto także zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie mamy zamiar wynająć. Leasing oferuje nam sprawne urządzenia.W bieżącej chwili na rynku prowadzi swą działalność spora liczba finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla leasingobiorcy na możliwość wyboru najciekawszej propozycji.Nabywając maszynę ze środków bieżących, klient w znacznym stopniu obniża swoją płynność finansową, albowiem musi wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W przypadku umowy leasingowej, leasingobiorca nie jest zmuszony do angażowania dużych środków własnych, oraz dodatkowo ustala takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki leasingowi wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, albowiem dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, będziemy mogli zakupić np. nie jedną maszynę, lecz dwie i w związku z tym uzyskać większe zyski firmy(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).

Obejrzyj