Fundusze unijne na założenie własnej działalności

Trudno Ci znaleźć pracę? Odczuwasz pragnienie bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz godny uwagi pomysł na własną działalność?
Zdecyduj się na własny interes! Tym bardziej, że osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące ewentualnych chlebodawców.


A może jesteś już właścicielem firmy, ale chcesz bardziej „rozwinąć skrzydła”? Bez względu na to, czy zmagasz się z przejściowymi trudnościami z płynnością, czy też
fundusz
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
wkrótce planujesz poczynić wydatki na rozwój swojej firmy, kredyt gotówkowy (https://www.bgz.pl/indywidualni/doradca (https://www.forsel.pl/wroclaw/leasing)/pozyczki/pozyczka-gotowkowa.html) umożliwi Ci skuteczne zarządzanie płynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój firm (https://www.bgz.pl/fundusze_eu/) to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy mają cel by powołać do życia działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, jednak nie posiadają wystarczająco dużo własnych funduszy.


Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom idee własnego biznesu. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne bez wątpienia bardzo pozytywnie wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej konkurencyjności. Zakładając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku - są szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie
firma
Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
tworzą nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Pamiętajmy jednak, że samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania - udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.
Mimo pewnego ryzyka i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób decyduje się na ten krok z przeświadczeniem o jego powodzeniu, więc...powodzenia!

Obejrzyj