Fundusze unijne na założenie własnej działalności

Ciężko Ci odnaleźć się na rynku pracy? Odczuwasz chęć bycia samodzielnym i niezależnym? Masz ciekawy pomysł na własną działalność?
Zdecyduj się na własny interes! Zwłaszcza, iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące ewentualnych chlebodawców.


A może jesteś już właścicielem firmy, lecz pragniesz modernizować swoją firmę? Niezależnie od tego, czy zmagasz się z przejściowymi problemami z płynnością, czy też
fundusz
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
w niedalekiej przyszłości planujesz poczynić wydatki na rozwój prowadzonej działalności, kredyt gotówkowy (https://www.bgz.pl/indywidualni/kredyty/pozyczki/pozyczka-gotowkowa.html) umożliwi Ci efektywne zarządzanie płynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój firm (https://www.bgz.pl/fundusze_eu/) to oferta dla tych, którzy są zdeterminowani by powołać do życia własną firmę lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, lecz nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych środków.


Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest zrealizować przedsiębiorcom idee własnego biznesu. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne z całą pewnością znacząco wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej postrzegania na rynku. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku - istnieją szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie
firma
Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
tworzą nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania - udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.
Mimo pewnego ryzyka i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób decyduje się na ten krok z przeświadczeniem o jego powodzeniu, dlatego...powodzenia!

Obejrzyj