Najistotniejsze rzeczy dotyczące rozwodu

Rozwód to nadzwyczaj skomplikowana sytuacja życiowa, która zdoła sprawiać sporo przeciwnych uczuć - gniew, smutek, żal bądź także stres. Jest to prawdopodobnie jedna z trudniejszych decyzji życiowych, jakie wolno podjąć, chociaż czasami rozwód okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Gdy w małżeństwie nadszedł kompletny rozpad więzi w wymiarze psychicznym, majątkowym oraz cielesnym i nie ma nadziei na regenerowanie tych więzi, wtedy powinno zastanowić się nad rozwodem. Notoryczne kłótnie, nieporozumienia, nieobecność zaufania do współmałżonka czy też kłopoty pieniężne prowadzą do jeszcze większych kłopotów w małżeństwie, a na tym cierpią nie jedynie sami współmałżonkowie, lecz także dzieci.

rozwód
Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc zacząć postępowanie rozwodowe, powinniśmy z początku wnieść wniosek o rozwody, co wiąże się z kosztem w wysokości mniej więcej 600 złotych. Jeśli nie wiemy, jak napisać taki wniosek i gdzie go złożyć, powinniśmy zwrócić się o pomoc do kompetentnej kancelarii prawnej, jaka zajmuje się taki sprawami; zob. www.magdalenagrzeskowiak.pl. Dobry adwokat dopomoże nam szykować wniosek, oraz także będzie służył pomocą podczas całkowitej rozprawy rozwodowej. Osobiste załatwianie spraw związanych z rozwodem może być dla nas istotnie ogromnie trudne i kłopotliwe, wskutek tego warto posiadać fachowe wsparcie. Sąd zdoła wydać trzy rodzaje wyroku - w którym winna jest jedna strona, w jakim winni są oboje małżonkowie lub bez orzekania winy. Sąd nie może orzec rozwodu jeśli wiązałoby się to ze szkodą małoletnich dzieci, jeśli pozew tworzy małżonek winny rozkładu pożycia lub jeżeli jest to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/okancelarii/o-mnie.html

sąd
Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych sytuacjach sąd może jednakże orzec o separacji. Niekiedy wydaje się to dobrym wyjściem, bowiem dużo małżeństw będących w separacji potrafiło się potem porozumieć i dogadać. Zanim więc zdecydujemy się na ostateczne zakończenie małżeństwa, inaczej rozwód, zastanówmy się nad separacją. Może okazać się, iż uratuje ona nasze małżeństwo.

Obejrzyj