Bagatelizowane codzienne rzeczy

Każde mieszkanie, obojętnie czy to solidny, czy to malutki powinien mieć wskazane przedmioty. Ogólnie nad tym się nie zastanawiamy, gdyż korzystamy z nich odruchowo, zapominamy, że praca bez tego typu pomocy byłaby strasznie męcząca, co więcej, wykluczona. Przypomnijmy sobie co posiadamy na stanie, a przy okazji zwróćmy hołd tego typu cichym bohaterom.
sprzęt do dezynfekcji
Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Szeroko pojęte środki do dezynfekcji to niezbędna ochrona przed atakującym i zalepiającym nas brudem. Jak dalibyśmy radę zatroszczyć się o czystość naszego domu bez tych chemicznego wsparcia http://izi.sklep.pl/chemia-samochodowa,c52.html)? Wydaje się to niemożliwe do zrobienia. Wiadomo, wielu ma swoje bardziej naturalne metody, jak usunąć plamę czy pokonać pewne zabrudzenie, jednakże w większości przypadków to nie pomaga. Zawsze wtedy w pobliżu jest płyn do dezynfekcji skóry, który – w zależności od poziomu zaawansowania – wybawi plamę, zlikwiduje osad, wyczyści sprzęt łazienkowy czy uwolni gazówkę od spalenizny.

Sprzęt grający, komputer, lodówka i pralka? Co mają wspólnego te rzeczy? Zdecydowanie wielkie ułatwienie życia, choć taka lodówka i laptop (podłączony do sieci) to przedmioty niezbędne do życia. Najważniejszym jednocześnie wspólnym mianownikiem jest ich zależność od… elektryczności. No bo co byśmy zdziałali bez elektryczności, odpowiedź przychodzi sama – nic. Na co dzień nad tym się nie zastanawiamy, funkcjonuje w mieszkaniu wszystko napędzane przez energię elektryczną. Gdyby nagle go zabrakło… to aż niemożliwe do wyobrażenia. Wystarczy, że nie ma przez chwilę, przykładowo, w trakcie burzy, a już jakoś dziwacznie. Podobnie ma się sprawa z wodą.
Trudno także sobie wyobrazić nieogrzewany dom zimową porą. Zwłaszcza zapominamy o tym w mieszkaniu gdzie mieszka wiele rodzin, w jakim mamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się troszczyć, w każdej chwili mamy możliwość odkręcić kurek, by zaraz nasze mieszkanie zapełniło się cudownym ciepłem. O tego typu komforcie zdajemy sobie sprawę, kiedy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się w takim momencie beznadziejnie, gdyż niełatwo czuć się w takim mieszkaniu zwyczajnie. Na zewnątrz mróz, przez ściany i okna dostaje się go coraz więcej do domu. Nieprzyjemne uczucie. W takim momencie właściwie doceniamy to, co niby otrzymujemy normalnie, jakby automatycznie, ale nie podejrzewamy, iż mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się to normalne.


Obejrzyj