Barwne akcesoria do Twojej kuchni

Dom to miejsce, gdzie chcemy zrelaksować się po męczącym dniu w firmie. Tam szukamy ukojenia , spokoju i zbieramy siły. Dobrze jest zatem zwrócić uwagę na to, by było to nastrojowe miejsce, ustronne i urządzone gustownie. Nawet w pobliskim sklepie można kupić artykuły dekoracyjne do domu. Są tanie , a zdobią świetnie. Sprawiają, że pokoje stają się ciepłe i chętnie spędzamy w nich czas. asortyment jest ogromny. Może do wystroju mieszkania nadają się świeczniki, a może lepiej sprawdzą się wazony, ozdobne pudełka, albo dekoracyjne doniczki do kwiatów. Jeżeli chcemy, żeby dom piękniepachniał - poszukajmy kominka do olejków aromatycznych. Wykorzystać można także ramki do zdjęć, rysunki, plakaty, tkaniny i mnóstwo innych.
Kuchnia to pomieszczenie, w którym sprzęty są niezwykle potrzebne. Jaki mieszkaniec mógłby się obyć bez kuchenki gazowo-elektrycznej (Kuchenki gazowo-elektryczne Ilve od Ceneo) lub lodówki? Zwłaszcza ktoś kto kocha gotować i pieczenie nie wyobraża sobie urządzenia kuchni bez tych sprzętów. A korzystanie piekarnika (tu zobaczysz więcej: Piekarniki Bosch od Ceneo) to spełnienie marzeń. Tylko co zrobić, aby zakupione urządzenia pasowały do wystroju. Zakupić odpowiednie akcesoria. Poniżej zamieszczamy listę sklepów, w których możesz nabyć wspaniałe akcesoria.

AGD - garneczki.pl
Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą z tych firm, o której trzeba pamiętać urządzając kuchnię, jest Lekue. To hiszpańska firma, ceniona już w ponad 40 państwach w różnych częściach świata. Jej artykuły odznaczają się daleko idącą oryginalnością, użytecznością, jakością i nowatorskim stylem. Interesujący jest surowiec wykorzystywany do produkcji przyborów - Lekue jest ogólnoświatowym liderem w dziedzinie produkcji wyrobów do celów kulinarnych z silikonu. W swojej ofercie posiada mnogość rozwiązań - od foremek do wypieku ciast, ciasteczek po innowacyjne akcesoria, typu woreczek do gotowani bądź też formy na kostki lodu - każdy wybierze coś dla siebie. Cały asortyment odznacza się intensywnymi barwami oraz interesującymi formami. Nie ma wątpliwości, że są to rzeczy, które dodadzą życia każdej kuchni i sprawią, że zakochamy się w niej na nowo. Niestety są one dość drogie - ceny utrzymują się w przedziale od kilkudziesięciu do ponad 100 zł..Warto do ozdoby mieszkania używać tego, co oferuje nam przyroda - kwiaty, gałązki, liście, owoce czy warzywa- zależnie od pory roku. Piękne, dojrzałe marchewki, czy kalafiory mogą być wspaniałą dekoracją kuchni - ostatecznie kalafior przecież jest kwiatem. Dary natury świetnie prezentują się w wiklinowych koszykach, czy misach z drewna. Takie materiały idealnie podkreślą urodę warzyw czy liści. Jeśli mieszkanie urządzone jest w futurystycznym stylu wcale nie należy rezygnować z upiększania go owocami czy warzywami. To mit, że pasują tylko do rustykalnych kuchenek. Wystarczy, że te owoce ułożyć w szklanej czy metalowej misie - i już dekoracja nabiera ciekawego, nowoczesnego rysu. .

Farby Tikkurila
Autor: Tikkurila Polska
Źródło: Tikkurila Polska
Na wyjątkową uwagę zasługuje również firma Zak Design. Została ona założona w 1976 roku w Los Angeles w USA. Już od ponad 30 lat szokuje ciekawymi i innowacyjnymi projektami. W obecnej ofercie znajdują się wesołe, kolorowe oraz użyteczne każdego dnia produkty z melaminy. Pytanie czym jest owa melamina - jest to materiał syntetyczny, który wizualnie i w dotyku przywodzi na myśl ceramikę, jednak zachowuje przy tym lekkość i wytrzymałość plastiku – idealne rozwiązanie, prawda? Do produkcji wyrobów marki Zak Designs używane są jedynie surowce najwyższej jakości, z tego powodu wyróżniają się one idealnym wykonaniem. Radosna kolorystyka oraz niecodzienne, efektowne wzornictwo sprawiają, że przygotowywanie i podawanie dań staje się przyjemnością. W ofercie posiadają większość niezbędnych przyborów kuchennych: wszelkiego rodzaju pudełka, dzbanki i kieliszki. Ceny są umiarkowane - od kilkunastu zł za szklaneczkę, do kilkudziesięciu za coś większego (na przykład miskę)


Produkty wspomnianych marek często możemy znaleźć w sklepach w galeriach handlowych oraz w Internecie. Starczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: „produkty zak design”, „produkty lekue”, albo po prostu „akcesoria dekoracyjne do domu” i już wyświetla nam się dużo linków do odpowiednich stron internetowych.

Obejrzyj