Najnowsze rozwiązania technologiczne używane w reklamie wizualnej czyli podstawowe informacje o możliwościach telebimów.

Nowoczesny rynek reklamowy coraz chętniej sięga po nowoczesne wynalazki techniczne. Szczególnie w wizualizacji i wyświetlaniu obrazu niedawno nastąpił ogromny postęp, pojawiły się urządzenia, jakie zrobiły sporo zamieszania w reklamowym świecie. Mowa jest tutaj o telebimach, które wykorzystują coraz bardziej zaawansowane możliwości diod LED do emitowania obrazów.

ekran led
Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy telebim składa się z pikseli, a wszystkie piksele z kilku diod w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym - kliknij, jeśli chcesz wiedzieć więcej. Dzięki odpowiedniemu sterowaniu poziomem jasności każdej z diod otrzymuje się w efekcie kolor całego piksela, widocznego dla odbiorcy. W telebimach używane są się diody o bardzo wyśrubowanych parametrach - nie tylko muszą one mieć odpowiednią moc i kąty świecenia, ale także cechować się długą żywotnością. Muszą być również odporne na warunki atmosferyczne, szczególnie różnice temperatur, bo duża ilość tych urządzeń pracuje przez cały rok na zewnątrz, tak więc muszą one wytrzymać i upalne lata, i mrozy nawet do minus trzydziestu stopni.

Telebimy produkuje się w bardzo dużej liczbie modeli i odmian, więc każdy szukający takiego sprzętu coś dla siebie odpowiedniego wyszuka - sprawdź stronę. Ich bardzo dużą zaletą jest budowa modułowa, która pozwala na budowanie paneli o dowolnych rozmiarach - od niedużych, do zastosowań informacyjnych we wnętrzu obiektów do wielkich na parę metrów ekranów stosowanych na imprezach sportowych albo koncertach. Każdy z takich modułów złożony jest z kilkudziesięciu pikseli, rozłożonych w określonej odległości od siebie.

Reklamy, bilbordy, telebimy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zależnie od wykorzystania punkty mogą być bliżej lub dalej od siebie, i od tego zależeć będzie ostrość wyświetlanego obrazu. Poszczególne moduły można łączyć ze sobą w jeden duży telebim, zostanie później jedynie kwestia jego wysterowania. Większość telebimów jest przyłączana do komputera i sterowana za pomocą specjalnego programu zainstalowanego na nim, ale są też wersje wyposażone w moduł sterownika, przez co pracować one mogą całkowicie niezależnie.

Obejrzyj