Syndicate content

ogrzewanie

System inteligentnego obiektu

stoły
Autor: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
System inteligentnego budynku staje się wyznacznikiem postępu a także prestiżu. Inteligentny domek przejmuje kontrolę nad armaturą elektryczną, wentylacyjną, wyręczając tym samym domowników.


Co to jest inteligentny budynek? Jest to domek wyposażony w system sterujący różnymi jego funkcjami.

Ciepły dom zimą, czyli na jaki rodzaj ogrzewania się zdecydować

dom, ogród
Źródło: pixabay.com
Tak naprawdę spora ilość z nas nagrzewa własne domy piecami na węgiel. Czy jednak jest to naprawdę najbardziej ekonomiczny i wygodny sposób na ogrzanie domu? Może ogrzewanie gazowe nie jest aż tak drogie w użytkowaniu jak to się początkowo wydaje?

Nie "każda osoba decydująca|każdy, kto decyduje się na budowę nowego domu ma wystarczającą wiedzę na temat budownictwa.

wózki w supermarkecie
Autor: Pic Basement
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego dużo osób korzysta z pomocy przedsiębiorstw budowlanych na wszelkich etapach budowy nowego mieszkania. Nie muszą one wówczas martwić się o to, iż dokonają zakupu jakiegoś wadliwego sprzętu albo źle zamontują jakieś części domowych instalacji.

W jaki sposób najczęściej następuje rozliczanie różnych mediów w naszych mieszkaniach oraz domach.

fototapeta - krajobraz
Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkając w mieszkaniu albo domu ma się do niego przyłączone pewne media. Z pewnością będzie trzeba zapłacić prąd oraz wodę, bez tych dwóch rzeczy praktycznie nie da się normalnie żyć.

Projekty tanich bliźniaków realizowane na zlecenie

dom jednorodzinny
Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Projekty tanich domów robione są na zlecenie rozmaitych podmiotów, które dokonały zakupu działki budowlanej i obecnie weryfikują, jakiego typu dom będzie najlepszym rozwiązaniem. Ponieważ obecnie panuje moda na kupowanie tanich, ale dobrych produktów, także osoby planujące kupno domu poszukują takie firmy, które będą w stanie wybudować im dom za jak najmniejsze pieniądze.

Nadciągający czas jesienno-zimowy przypomina o zatroszczeniu się o ogrzewanie domu

drzewo do kominka
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Okres jesienno-zimowy to czas, w którym najczęściej przebywamy w domu relaksując się z lekturą i filiżanką ciepłej herbaty. Jeśli za oknem ziąb i wicher najprzyjemniejszym miejscem jest niezaprzeczalnie fotel przy kominku, od którego tryska gorąco palącego się drzewa.

Dystrybucja gazu

zawor gazu
Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach mawia się, że Rosja może odciąć dopływ gazu. Ale, jeżeli chodzi o obrót gazem to nie tylko Rosja ma coś do powiedzenia. Owszem większość gazu, jaki jest zużywany przez Polskę dociera do nas od Rosjan, ale posiadamy już spore rezerwy i zawsze możemy ratować się innymi surowcami.

Bagatelizowane codzienne rzeczy

środki do dezynfekcji
Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy dom, czy to ogromny, lub malutki powinien mieć przydatne rzeczy. Na co dzień o nich nie myślimy, gdyż korzystamy z nich odruchowo, zapominamy, iż praca bez tego typu pomocy byłaby strasznie uciążliwa, co więcej, niemożliwa. Przypomnijmy sobie co posiadamy u siebie, a przy okazji zwróćmy hołd tym skromnym bohaterom.

Wspaniały kominek we wnętrzu

kominek w salonie
Autor: Kendyl Young
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób chciałoby mieć w swoim domu kominek. Kominki przez spory kawałek czasu były modne i mimo, że teraz cały ten bum na kominki już minął to nadal ludzie są zainteresowani zamontowaniem kominka u siebie w domostwach. Właściwie dopasowany do konkretnego miejsca kominek będzie idealnym uzupełnieniem fajnie zaaranżowanego wnętrza. Kominki mogą być jedynie elementem dekoracyjnym, ale są też wykorzystywane w jako ogrzewanie.

Obejrzyj