Organizator eventów, ma szansę być w Polsce specjalnością coraz bardziej cenionym

Od pewnego czasu słowo „event” zadomowiło się w języku polskim.


Osiąga też coraz znaczniejszą renomę. Jest popularnie używane w marketingu ale też coraz częściej przenika do języka codziennego.


Zwyczajnie mówiąc, event w języku angielskim znaczy wydarzenie. W rozumieniu branży eventowej – jest to wydarzenie ukartowane i stworzone pod względem dokładnie określonego celu. Ten cel determinuje rodzaj wydarzenia, biorących udział, miejsce, czas i niezbędne środki. Event jest narzędziem do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu.


Organizacja eventu bardzo często nie bywa sprawą prostą. Potrzebuje wiedzy i praktyki nie tylko odnoszącej się do wąskiej branży, lecz bardzo szerokiego spektrum, od wydarzeń z dziedziny kultury, przez sportowe po wydarzenia wyjazdowe. W związku z tym coraz częściej na rynku poszukiwani są eksperci tzw. event managerowie. Czyli nikt inny, jak fachowcy potrafiący podołać zadaniu takiemu jak organizacja eventu.


kurs event manager
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com


organizacja eventu
Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com


Wychodząc na przeciw potrzebom dość wąskiej specjalizacji, na naszym rynku powstała możliwość edukacji w tym zakresie. Wiele uczelni, zarówno państwowych ale i nie publicznych, posiada w swojej ofercie kurs event manager. Studium kierowane jest do osób, chcących powiększyć swą obecną wiedzę i hobby w zakresie organizacji wydarzeń, gali, konferencji. kursy proponowane są do pracowników działów HR oraz marketingu oraz także pracowników biurowych.
Wymagany jest energia w pracy, efektywność, otwartość i chęć zdobycia nowej wiedzy. Profesjonalni wykładowcy podpowiedzą nade wszystko, jak uniknąć błędów i osiągnąć sukces przy organizacji eventów, jeśli jesteś zainteresowany detalami, zajrzyj na stronę http://swiateventow.com/pl.

Obejrzyj