Panelowe systemy ogrodzeń

Planując prace budowlane jesteśmy zobowiązani już już na początku drogi przemyśleć zasady bezpieczeństwa na terenie inwestycji. Nasze działania uchronią osoby postronne przed potencjalnymi urazami, a tym samym zabezpieczy także nas – inwestora. Obce osoby mają wówczas utrudniony dostęp do działki.

W owych okolicznościach najlepiej sprawdzi się ogrodzenie przemysłowe, a dokładniej panelowe ogrodzenia. Takie ogrodzenia kwalifikuje się do kategorii ogrodzeń specjalistycznych, dlatego powinny spełniać określone normy. Jednym z nich jest szybki montaż i demontaż. A jest to możliwe, dzięki prostej, ale solidnej metodzie zamocowania. Ogrodzenia przenośne nie są ogrodzeniami służącymi do jednokrotnego użytku. Nadają się one do wieloletniego użytku w nawet najcięższych warunkach atmosferycznych. Ogrodzenia przemysłowe posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowań, a biorąc pod uwagę ich stosunkowo niską wagę oraz łatwy transport, wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie nie nie jest możliwe postawienie ogrodzeń stałych (lub nie ma takiej potrzeby).
Ogrodzenie, panel Bekafor Prestige
Autor: Betafence
Źródło: Betafence


Obecnie ogrodzenie nieruchomości nie jest jednoznaczne z murowaniem betonowych słupków i podmurówek. Ogrodzenie panelowe z racji delikatnego wzoru, idealnie skomponuje się z większością domów czy posesji. Ogrodzenia tego typu z powodzeniem zastąpiły ogrodzenia zbudowane z tzw. siatki ślimakowej, albowiem w odróżnieniu od siatki zbudowane są z odrębnych modułów, nie tworzą całości. Źródło http://anotis.com.pl/W chwili ewentualnych usterek możliwa jest w związku z tym zręczna wymiana lub naprawa, bez konieczności rozbiórki całego ogrodzenia. Panelowe bramy Anotis wyróżnia trwałość, odporność na niedogodne warunki klimatyczne i niewysoka cena. Ich składanie nie jest pracochłonne, co w kontekście placów budowy, czy w momentach gdy zależy nam na jak najszybszym ogrodzeniu posesji - ma duże znaczenie. Podobnie jest z ich rozbiórką, która nie trwa długo i nie sprawia większych trudności.

Obejrzyj