Pierwsza komunia święta – istotne wydarzenie

W życiu każdej osoby, w jego najmłodszych i pierwszych latach, bardzo ważnym aspektem jest pierwsza komunia święta. Tak więc pierwsza komunia święta jest jedną z chwil, w której podczas trwającej podczas niej mszy świętej wierni po raz pierwszy mają okazję przyjąć Najświętszy Sakrament, który według wyznawanej przez nich wiary jest ciałem samego Chrystusa pod postacią chleba. Dzieci przez rok, a często nawet i o wiele więcej przygotowują się do tego jakże ważnego wydarzenia w ich życiu. Przygotowania te odbywają się zarówno przy parafii, do której uczęszczają pociechy, a także w szkole do której chodzą. Zarówno na zajęciach religii, jak i na spotkaniach w salkach przykościelnych, czy na wspólnych modlitwach w samym kościele.


pierwsza komunia
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci w tym jakże ważnym dniu ubierają się w wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju odświętne stroje, przeznaczone tylko na tę właśnie okazję. Stroje komunijne dziewczynek są odświętnymi białymi sukienkami, a stroje komunijne chłopców to nic innego niż garnitury, lub tak zwane alby komunijne. Alba jest dosyć jedyną w swoim rodzaju formą ubioru. Według iście encyklopedycznego znaczenia tego słowa, jest to niezmiernie długa, biała szata liturgiczna, noszona przez wszystkich duchownych oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz przez duchownych wielu kościołów protestanckich. Oprócz wspomnianych oficjalnych strojów w jakie tego dnia ubierają się podchodzące do pierwszej komunii świętej pociechy, coraz częściej spotykane są uroczystości, gdy dzieci mają ubrane również tak zwane dodatki. Do takich wspomnianych przeze mnie nieco wyżej gadżetów, należą między wieloma innymi na przykład dla chłopców koszule wizytowe, zarówno z krótkim, jak i z długim rękawkiem, eleganckie, a wręcz galowe spodnie, kamizelki, a także wiele modeli butów. Do takich gadżetów również można zaliczyć nawet i chłopięcą bieliznę, a także i rękawiczki, które nadają nieco charakteru dziecku, które to dziecko właśnie ma pójść do swojej pierwszej komunii świętej. Dodatki dziewczęce są nieco bardziej zróżnicowane a także jest ich o wiele więcej (jak przygotować dziecko do pierwszej komunii świętej).
Tak więc dziewczynki jako gadżety mogą mieć na sobie ubrane między wieloma innymi na przykład takie elementy stroju jak wianki, zarówno te stworzone z żywych kwiatów, jak i te z kwiatów sztucznych, a także mniej tradycyjne wianuszki, czyli z kamieni, zarówno oryginalnych, czyli oryginalnych kamieni szlachetnych, jak i zamienników, tylko te kamienie imitujących (obejrzyj dodatki komunijne). Oprócz wianków, które z na pewno upiększą głowę, każdej małej dziewczynki, która właśnie przeżywa jedną z najpiękniejszych chwil w swoim życiu, czyli chwilę pierwszej komunii świętej, możemy także wśród gadżetów odnaleźć pelerynki, które na pewno wprowadzą bardzo ciekawy akcent do klasycznego, bardzo popularnego stroju komunijnego dziewczynki. Oprócz wspomnianych oraz opisanych chwilę wcześniej pelerynek oraz wianków, z gadżetów dla dziewczynek, możemy wybrać także przeróżnego rodzaju rękawiczki oraz torebki, które z całą pewnością sprawią, że nasza pociecha, czyli w tym przypadku nasza mała córeczka, podczas jednej z najważniejszych uroczystości w jej dotychczasowym życiu, będzie wyglądała nie tylko bardzo piękne oraz uroczo oraz niezwykle, a także będzie pięknie prezentować się wśród najbliższych na zdjęciach z pierwszej komunii świętej, będących swoistą pamiątką z najmłodszych lat życia dziecka oraz z jego najpiękniejszych chwil.

Obejrzyj