Syndicate content

podatek

Dlaczego płatnicze zatory stanowią taki problem dla wielu firm, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Firmy w czasie wystawiania faktur dla swoich kontrahentów przeważnie będą im dawać im pewien czas, podczas jakiego powinna być dokonana płatność. I przeważnie przelewy będą wpływać w tym czasie, przez co firma mogła będzie zachować odpowiednią płynność.

Kasa fiskalna jest obecnie obowiązkowa

kasa fiskalna
Co powinniśmy posiadać w przedsiębiorstwie? Jeśli otwieramy własną firmę, to musimy się liczyć z tym, że należy się nam sporo praw, lecz równocześnie ciąży na nas dużo obowiązków, więc trzeba się z tym wszystkim spokojnie zapoznać. Wyłącznie wtedy będziemy także wiedzieli, co musimy posiadać w swojej siedzibie, by nie wystawiać się na żadne kary.

Nowe sposoby składania deklaracji podatkowych są coraz bardziej popularne. Zobacz o co w tym chodzi

Kalkulator
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Technologia czyni łatwiejszym życie na różnych poziomach, doprowadza do sytuacji, iż możemy używając internetu wykonywać wiele czynności, o których jeszcze parę lat wstecz nie śniliśmy. W Polsce coraz popularniejsze staje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym przez Internet, dostarczanie różnego rodzaju dokumentów podatkowych przez Internet. Sprawdźmy w związku z tym co trzeba wykonać, aby wykonać rozliczenie naszego podatek od dochodów używając Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.

Biuro rachunkowe w Olsztynie – profesjonalizm i przejrzystość finansów

Księgowość, rachunkowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Ciężko prowadzić firmę bez rozmaitych usług mających związek z rachunkowością. Dobre biuro rachunkowe to niewątpliwie w dzisiejszych czasach fundament każdego płynnie działającego przedsiębiorstwa – pomaga ono w dużej ilości pracach, jakie są istotne w każdej firmie dla przykładu w rozliczaniu ZUS-u, obsługiwaniu księgi przychodów i rozchodów, rozmaitych ksiąg rachunkowych oraz sporządzenie ryczałtu ewidencjonowanego.

Remedium na trudności podatkowe

doradztwo podatkowe
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Darowizna jest darowizną pieniężną na rzecz kraju o charakterze przymusowym, globalnym, bezzwrotnym i nieodpłatnym, nakładanym na bazie rozporządzeń ustawowych wytyczających warunki, wielkość, również terminy płatności owych świadczeń. Pieniężny zakres świadczeń podatkowych wiąże się z jego wielkością i poborem w placówkach pieniężnych państwa.

Oprogramowanie do tworzenia faktur - idealny program dla niedużych firm

oprogramowanie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu przedsiębiorców noszących się z zamiarem założenia działalności gospodarczej, opanowanie księgowości może być sporym problemem. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami.... Zaniepokojony ilością obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż zaufana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

Opodatkowanie wynajmu w Polsce

mieszkanie
Źródło: www.morguefile.com
W kraju podczas wynajmu lokalu obowiązują konkretne wytyczne. Osoby zawierające umowę najmu powinny wiedzieć, że do ich obowiązków należy zapłata pewnych podatków. Analizując opodatkowanie wynajmu trzeba przyznać, że oprócz podatku głównego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a ponadto podatek od nieruchomości. Osoby podpisujące umowę muszą być świadome tego, że jeśli się nie wywiążą z zapłaty nałożonego na nich obowiązku podatkowego mogą spodziewać się dość surowych kar w formie stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu i możliwe kary za brak zapłaty rozliczają dane organy podatkowe.

Obejrzyj