Syndicate content

podatek

Dlaczego płatnicze zatory stanowią taki problem dla wielu firm, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Firmy w czasie wystawiania faktur dla swoich klientów przeważnie dają im pewien czas, w czasie którego należy dokonać płatności. I najczęściej przelewy będą wpływać w odpowiednim terminie, dzięki czemu firma będzie mogła zachować odpowiednią płynność.

Kasa fiskalna jest obecnie obowiązkowa

kasa fiskalna
Co powinniśmy posiadać w przedsiębiorstwie? Jeśli otwieramy swoją firmę, to powinniśmy się liczyć z tym, że należy się nam wiele praw, lecz jednocześnie ciąży na nas wiele obowiązków, zatem trzeba się z tym wszystkim rzetelnie poznać. Wyłącznie wtedy będziemy również wiedzieli, co powinniśmy mieć w swojej siedzibie, aby nie wystawiać się na najmniejsze kary.

Nowe sposoby składania deklaracji podatkowych są coraz bardziej popularne. Zobacz o co w tym chodzi

Kalkulator
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Postęp technologiczny ułatwia życie na wielu poziomach, doprowadza do sytuacji, iż możemy używając internetu robić sporo czynności, o których dobre dziesięć lat temu nie śniliśmy. W naszym kraju bardzo popularne staje się składanie deklaracji podatkowych za pomocą Internetu, dostarczanie różnego rodzaju deklaracji podatkowych przez Internet. Dowiedzmy się w związku z tym co trzeba wykonać, aby przeprowadzić rozliczenie naszego podatek dochodowego za pomocą Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.

Biuro rachunkowe w Olsztynie – profesjonalizm i przejrzystość finansów

Księgowość, rachunkowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Ciężko prowadzić firmę bez rozmaitych usług mających związek z rachunkowością. Solidne biuro rachunkowe to niewątpliwie w obecnych czasach fundament każdego dobrze funkcjonującego firmy – sprzyja ono w wielu pracach, jakie są nieocenione w każdej firmie chociażby w rozliczeniu ZUS-u, obsłudze księgi przychodów i rozchodów, licznych dokumentów rachunkowych , a także przeprowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego.

Remedium na trudności podatkowe

doradztwo podatkowe
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Podatek jest świadczeniem pieniężnym dla kraju o charakterze obligatoryjnym, ogólnym, bezzwrotnym i darmowym, pobieranym na podłożu wzorów prawnych wytyczających okoliczności, wielkość, oraz czas płatności tych płatności. Finansowy zakres darowizn podatkowych wiąże się z jego wymiarem i poborem w placówkach pieniężnych kraju.

Oprogramowanie do tworzenia faktur - idealny program dla niedużych firm

oprogramowanie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu przedsiębiorców noszących się z zamiarem założenia działalności gospodarczej, opanowanie księgowości może być sporym problemem. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami.... Zaniepokojony ilością obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż zaufana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

Opodatkowanie wynajmu w Polsce

mieszkanie
Źródło: www.morguefile.com
W Polsce podczas wynajmu lokalu obowiązują konkretne wytyczne. Osoby podpisujące umowę najmu powinny być świadome, że do ich obowiązków należy zapłata określonych podatków. Analizując opodatkowanie wynajmu należy stwierdzić, że prócz podatku podstawowego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a także podatek od nieruchomości. Osoby podpisujące umowę muszą być świadome tego, że jeśli się nie wywiążą z zapłaty ciążącego na nich obowiązku uiszczenia opłaty mogą spodziewać się bardzo nieprzyjemnych konsekwencji w postaci stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu i spodziewane kary za brak zapłaty rozliczają określone organy podatkowe.

Obejrzyj