Syndicate content

podatek

Dlaczego płatnicze zatory stanowią taki problem dla wielu firm, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Firmy w czasie wystawiania faktur dla swoich kontrahentów przeważnie będą im dawać im pewien czas, podczas jakiego powinna być dokonana płatność. I przeważnie przelewy będą wpływać w tym czasie, przez co firma mogła będzie zachować odpowiednią płynność.

Kasa fiskalna jest obecnie obowiązkowa

kasa fiskalna
Co powinniśmy posiadać w przedsiębiorstwie? Jeśli otwieramy własną firmę, to musimy się liczyć z tym, że należy się nam sporo praw, lecz równocześnie ciąży na nas dużo obowiązków, więc trzeba się z tym wszystkim spokojnie zapoznać. Wyłącznie wtedy będziemy także wiedzieli, co musimy posiadać w swojej siedzibie, by nie wystawiać się na żadne kary.

Nowe sposoby składania deklaracji podatkowych są coraz bardziej popularne. Zobacz o co w tym chodzi

Kalkulator
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Technologia czyni łatwiejszym życie na różnych poziomach, doprowadza do sytuacji, iż możemy używając internetu wykonywać wiele czynności, o których jeszcze parę lat wstecz nie śniliśmy. W Polsce coraz popularniejsze staje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym przez Internet, dostarczanie różnego rodzaju dokumentów podatkowych przez Internet. Sprawdźmy w związku z tym co trzeba wykonać, aby wykonać rozliczenie naszego podatek od dochodów używając Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.

Biuro rachunkowe w Olsztynie – profesjonalizm i przejrzystość finansów

Księgowość, rachunkowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Ciężko prowadzić firmę bez rozmaitych usług mających związek z rachunkowością. Solidne biuro rachunkowe to niewątpliwie w obecnych czasach fundament każdego dobrze funkcjonującego firmy – sprzyja ono w wielu pracach, jakie są nieocenione w każdej firmie chociażby w rozliczeniu ZUS-u, obsłudze księgi przychodów i rozchodów, licznych dokumentów rachunkowych , a także przeprowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego.

Remedium na trudności podatkowe

doradztwo podatkowe
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Podatek jest świadczeniem pieniężnym dla kraju o charakterze obligatoryjnym, ogólnym, bezzwrotnym i darmowym, pobieranym na podłożu wzorów prawnych wytyczających okoliczności, wielkość, oraz czas płatności tych płatności. Finansowy zakres darowizn podatkowych wiąże się z jego wymiarem i poborem w placówkach pieniężnych kraju.

Oprogramowanie do tworzenia faktur - idealny program dla niedużych firm

oprogramowanie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu przedsiębiorców noszących się z zamiarem założenia działalności gospodarczej, opanowanie księgowości może być sporym problemem. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami.... Zaniepokojony ilością obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż zaufana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

Opodatkowanie wynajmu w Polsce

mieszkanie
Źródło: www.morguefile.com
W Polsce podczas wynajmu lokalu obowiązują konkretne wytyczne. Osoby podpisujące umowę najmu powinny być świadome, że do ich obowiązków należy zapłata określonych podatków. Analizując opodatkowanie wynajmu należy stwierdzić, że prócz podatku podstawowego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a także podatek od nieruchomości. Osoby podpisujące umowę muszą być świadome tego, że jeśli się nie wywiążą z zapłaty ciążącego na nich obowiązku uiszczenia opłaty mogą spodziewać się bardzo nieprzyjemnych konsekwencji w postaci stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu i spodziewane kary za brak zapłaty rozliczają określone organy podatkowe.

Obejrzyj