Syndicate content

polska

Chcesz zarobić? Znajdź pracę w Niemczech

odwzorowanie - firma
Autor: Manuel
Źródło: http://www.flickr.com
polska jest krajem znacznie bardziej rozwiniętym gospodarczo niż jeszcze dekadę temu, jednak nadal pozostaje w tyle za Europą zachodnią. Z tego powodu, część obywateli nie jest w mocy w spokoju przeżyć całego miesiąca na jednej pensji i poszukują oni dodatkowych etatów.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad kupnem Fiata Seicento? Co sądzić o tym samochodzie, czy warto go zakupić?

Fiat Punto
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzi się, iż Fiat 126p faktycznie zmotoryzował Polskę. Nawet jeżeli jest w tym stwierdzeniu przesada, to powinniśmy przyznać, iż ten model auta ma znaczny wpływ na nasz polski rynek. Dowodem dość tani i ogólnodostępny Cinquecento, który po niedługim czasie doczekał się i swojego bardziej nowoczesnego następcy. Na pewno powinniśmy przyznać, że to faktycznie Seicento jest odtwórcą roli takiego samochodu, jakim dawniej był znany wszystkim “maluszek”.

Fascynujące miejsca i atrakcje turystyczne w Polsce

pokój hotelowy
Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Niemało osób wybierając się na wolne czy też urlop decyduje się na wyjazd za granicę, przykładowo do Paryża, Włoch albo na Teneryfę, ponieważ miejsca te posiadają naprawdę niemało do zaoferowania. Nie da się ukryć, iż za granicą możemy poznać naprawdę szczególne miejsca, zwiedzić interesujące zabytki, skosztować lokalnego jedzenia oraz poznać tamtejszą kulturę, niemniej jednak nasz kraj także posiada wiele do zaoferowania.

Gdzie załatwić świetną pracę za zachodnią granicą?

praca
Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Choć słyszeliśmy, że Polska to druga Irlandia, to jednak wciąż sporo ludzi wyjeżdża z kraju żeby znaleźć pracę. Wiadomo, że na początku wcale nie jest łatwo, zwłaszcza, jeżeli nie umiemy mówić w obcym języku. Ale, jeżeli zależy nam na jakiejś konkretnej pracy, to trzeba zdobyć owe umiejętności językowe. Dzięki temu istniejące oferty pracy w niemczech będą dla nas czymś rzeczywiście rozwijającym, a nie jedynie możliwością pracy przy ogórkach czy na zmywaku. Tak, więc jeżeli postanawiamy wyjechać w szukać pracy do Niemiec musimy mieć przetłumaczone wszystkie nasze papiery, jeśli chodzi o szkołę oraz o poprzednich pracodawców.

Dlaczego warto współcześnie podsiadać tytuł magistra?

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Od czasu do czasu czyta się, że w naszej ojczyźnie mamy więcej ludzi z dyplomem, niż w innych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - prawdziwa sytuacja jest trochę przesadzona. W Polsce obecnie mamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

Jak radzić sobie ze spółkami konkurencyjnymi?

Business meeting
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy w Polsce nie mają dobrze - choćby z tego powodu, że są znacznie biedniejsi od zachodnich konkurentów. A to sprawia, iż nierzadko Polacy zamykają biznes, zwijają manatki, wyłącznie dlatego, że trudno konkurować im z takimi przedsiębiorcami, którzy mają dużo więcej pieniędzy, know how, no wszystkiego.

Obejrzyj