Syndicate content

polska

W jakich sytuacjach jesteśmy zmuszeni skorzystać ze wsparcia tłumacza? Czy doskonała znajomość obcego języka to czasem za mało?

koszty
Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
W obecnych czasach opłaca się znać obce języki. Natomiast prościej jest powiedzieć, aniżeli zrobić. Dlatego też często mimo paru lat uczenia się wychodzi na to, iż nasza znajomość obcego języka nie jest zbyt duża i wciąż mamy trudność z rozmową w innym języku, a co dopiero z rozwikłaniem innych zawiłych kwestii.

Chcesz zarobić? Znajdź pracę w Niemczech

odwzorowanie - firma
Autor: Manuel
Źródło: http://www.flickr.com
polska jest krajem znacznie bardziej zaawansowanym gospodarczo niż jeszcze dekadę temu, jednak wciąż pozostaje w tyle za Europą zachodnią. Z tego powodu, wielu obywateli nie jest w mocy w spokoju przeżyć pełnego miesiąca na swojej pensji i poszukują oni dodatkowych etatów.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad kupnem Fiata Seicento? Co sądzić o tym samochodzie, czy warto go zakupić?

Fiat Punto
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzi się, iż Fiat 126p prawdziwie zmotoryzował Polskę. Nawet jeśli jest w tym określeniu przesada, to należy przyznać, że ten model auta ma duży wpływ na nasz rodzimy rynek. Dowodem tani i ogólnodostępny Cinquecento, jaki po pewnym czasie doczekał się i swojego lepszego następcy. Na pewno trzeba przyznać, że to faktycznie Seicento jest następcą roli takiego auta, jakim kiedyś był popularny “maluszek”.

Fascynujące miejsca i atrakcje turystyczne w Polsce

pokój hotelowy
Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi wybierając się na wolne czy urlop decyduje się na wyjazd za granicę, na przykład do Paryża, Włoch bądź na Teneryfę, gdyż miejsca te mają istotnie multum do zaoferowania. Nie da się ukryć, iż za granicą możemy poznać naprawdę fenomenalne miejsca, zwiedzić intrygujące zabytki, spróbować miejscowego jedzenia i poznać tamtejszą kulturę, jednakże nasz kraj również ma multum do zaoferowania.

Gdzie załatwić świetną pracę za zachodnią granicą?

praca
Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż słyszeliśmy, że Polska to druga Irlandia, to jednak wciąż wiele osób wyjeżdża z kraju żeby znaleźć pracę. Wiadomo, że początkowo wcale nie jest prosto, zwłaszcza, jeśli nie umiemy mówić w obcym języku. Jednak, jeśli zależy nam na jakiejś porządnej pracy, to powinniśmy podszkolić nasze zdolności językowe. Dzięki temu istniejące oferty pracy w niemczech okażą się dla nas czymś rzeczywiście rozwijającym, a nie jedynie możliwością pracy przy truskawkach czy na zmywaku. Tak, więc jeżeli wybieramy się w poszukiwaniu pracy do Niemiec musimy mieć przetłumaczone wszystkie nasze papiery, dotyczące szkoły i poprzednich pracodawców.

Dlaczego warto współcześnie podsiadać tytuł magistra?

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Od czasu do czasu czyta się, że w naszej ojczyźnie mamy więcej ludzi z dyplomem, niż w innych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - prawdziwa sytuacja jest trochę przesadzona. W Polsce obecnie mamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

Jak radzić sobie ze spółkami konkurencyjnymi?

Business meeting
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy w Polsce nie mają dobrze - choćby z tego powodu, że są znacznie biedniejsi od zachodnich konkurentów. A to sprawia, iż nierzadko Polacy zamykają biznes, zwijają manatki, wyłącznie dlatego, że trudno konkurować im z takimi przedsiębiorcami, którzy mają dużo więcej pieniędzy, know how, no wszystkiego.

Obejrzyj