Zaznajom się z fundamentami dobrej fotografii

Fotografia fascynuje z wielu różnych powodów. Są Co, którzy uwielbiają robić zdjęcia ludziom, i tacy, którzy wybierają krajobrazy. Pośród technik fotografii każdy może odnaleźć coś ciekawego dla siebie. Fotografia wymaga jednak o pewną minimalną wiedzę techniczną.
Podstawowe definicje, które musimy opanować przed zaczęciem historii z fotografią

Najtrudniejszą rzeczą do osiągnięcia w czasie robienia fotografii bez wątpienia jest prawidłowa ekspozycja, zwana także naświetleniem. Na naświetlenie mają wpływ trzy czynniki. Pierwsza z nich to przysłona, odpowiadająca za kontrolę ilości światła wpadającego na matrycę. Odpowiednie uregulowanie tej wartości wpływa na jasność fotografii - zazwyczaj oznaczana jest literką "f", przy której dodatkowo podana jest cyfra.
fotografia
Autor: Jay Kim
Źródło: http://www.flickr.com
Im wyższa jest liczba, tym mniej światła wpuszczanego jest do obiektywu. Następną ważną materią jest czas naświetlania, który określa przez jaki czas migawka będzie otwarta. Jeżeli wykonujemy zdjęcia w niedostatecznym oświetleniu, wówczas trzeba ustawić dłuższe czasy naświetlania, z kolei przy mocnym oświetleniu nastawiamy je krótsze. Niewłaściwe ustawienie tej wartoiści spowoduje niedoświetlenie lub prześwietlenie zdjęcia. W dalszym ciągu pozostaje nastawienie czułości ISO. Określa on czułość na światło. W warunkach słabego światła używa się wysokiego ISO, jednakże wysokie ISI pociąga za sobą szumy, a zdjęcie zatraca nieskazitelną jakość.Magia fotografi obrotowej

Fotografia obrotowa to aktualnie wyjątkowo modny trend w fotografii reklamowej, używana na stronach sklepów w sieci. Zdjęcia 360 stopni, bo tym jest ta technika pozwalają odbiorcy zobaczenie fotografowanego przedmiotu ze wszystkich stron, co jest wyjściem bardzo atrakcyjnym. W sieci powstały strony wyjaśniające w jaki sposób zrobić swoje zdjęcie tą metodą. Tutaj zdjęcia reklamowe 3D. Ponadto jeśli zajmujemy się tym wyłącznie hobbystycznie także w sieci uzyskamy praktyczne porady jak wykonać niezbędną do zdjęcia > przejdź do serwisu www.rokad.pl/ 360 stopni płytę obrotową. Istnieje również bezpłatne oprogramowanie, które tworzy z naszych zdjęć obrotowego gifa. Zdjęcia w tej metodzie mogą żywo zainteresować osoby umieszczające swoje produkty na platformach aukcyjnych.

Obejrzyj