Góry z niesamowitą urodą niczym z Narnii

Góry to całkiem inny świat, tu można „złapać Pana Boga za nogi”. Tu można przyjechać bez zarezerwowanego noclegu i na pewno znajdziemy jakieś miejsce do spania. Tak właśnie już jest z noclegi w Karkonoszach. Tu raczej nie ma tłumu turystów, więc jest to doskonałe miejsce, by napawać się ciszą i spokojem gór.

Karkonosze, Szrenica
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Karkonosze dają możliwość prawdziwego kontaktu z naturą. Na szlakach turystyczny momentami możemy się jakbyśmy byli pierwszymi ludźmi stąpającymi po tych miejscach, nic tylko wyszukać ciekawe noclegi w Karkonoszach. W dodatku gościnność górali z Karkonoszy jest nie do przecenienia. Jeśli chodzi o ceny to nie są one duże, w porównaniu z innymi regionami polskich gór możemy być zdziwieni czasem nawet dość niską ceną. Jednak nie jest to spowodowane tym, że jakaś rzecz jest gorsza, po prostu tutaj więcej osób liczy na gest turystów niż chce na siłę od nich coś wyciągnąć. Taka polityka w tym rejonie sprawdza się od lat i wszyscy są zadowoleni turyści zostawiają suty napiwek, a górale dobrze się o nich troszczą. Miejsc do spania jest wiele, możemy wybrać między hotelami z wysokim standardem a przytulnymi góralskimi pensjonatami.

Kiedy mamy ochotę wybrać jakieś ciekawe miejsce na wypoczynek i przychodzą nam na myśl góry. To może zamiast najbardziej obleganych terenów postawimy na Karkonosze. W tym rejonie Sudetów będziemy mogli cieszyć się urokami nie tylko pieszych wycieczek, ale też wycieczek rowerowych. Co ciekawe, a o czym często zapominamy to właśnie Karkonosze są zapisane na listę Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO, co oznacza, że jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Karkonosze to wiele interesujących miejsc, które mogą nas oczarować. O każdej porze roku Karkonosze nas czymś zaskoczą. Począwszy od dobrze przygotowanych stoków, przez wspominane już wycieczki, po atrakcje o których nie ma mowy w innych górach. Poza tym, jeśli jesteśmy fanami Opowieści z Narnii to właśnie w Karkonoszach były kręcone zdjęcia do jednej z serii do tych przyjemnych filmów. Tak, więc w domowym albumie zdjęcia z Karkonoszy na pewno będą się wyróżniały. Sceneria tych gór jest inna niż pozostałej części Sudetów. Na tą rzeźbę pracowały te same procesy, jednak skały tu były bardziej odporne na ich działania. Przez to pejzaż tych gór jest tak cudowny i odmienny od innych miejsc jakie możemy zobaczyć w Polsce, między innymi dlatego warto udać się na wyprawę w Karkonosze - http://www.willapodzegarem.com/pl/agroturystyka.

Obejrzyj